Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szokjak le a vásárlásról?

Hogy szokjak le a vásárlásról?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Havonta 5000Ft-ot kapok, meg néha aprót(2-300Ft-ot).

Nagyon sokat vásárolok, főleg turiban, ahol egy ezresért akár 5 ruhát is vehetek. Mindig nézem, hogy mi és hol akciós; tusfürdőből van itthon kb 15 bontatlan flakon, e.ü. betétből 4 csomag, 3db új fogkefe, 3 bontatlan tubus fogkrém. Ha ez nem így lenne, nem érezném biztonságban magam. Nagyon sok ruhám van, de pl. csizmám nincs, mert az 5ezerből nem jönne ki, meg amúgy se adnék ki egy lábbeliért sok pénzt. Állandóan fennáll az a probléma, hogy most akkor melltartót vegyek, vagy farmert, mert mondjuk mind a kettő tönkrement és pótolni kéne.

Mit csináljak, hogy szokhatnék le erről a mániámról?

(nem engednek dolgozni, meg amiket el tudnék vállalni, pl árufeltöltő, az nem fér bele az időbeosztásomba a suli mellett) Hogy fékezzem a rossz szokásom?



#vásárlás #mánia #egészséges elme
2014. febr. 7. 00:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
5000Ft-ból vásárolni művészet. Az lenne a probléma, ha 100.000-ket szórnál el havonta.
2014. febr. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem èrtem pontosan mi a gond?? Hogy ennyire szeretsz vásárolni (mint majdnem minden nő) vagy hogy nem tudsz megvenni mindent?
2014. febr. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy rosszul érzem magam, ha nem tudok elmenni még turiba sem. Szerintem ez valami pótcselekvés nàlam. Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 7. 07:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tedd a pénzt egy borítékba, írd rá mondjuk hogy "farmerpénz", és addig nem nyúlsz hozzá, amíg nem jön össze a szükséges összeg. Csak egy kis elszántság kell hozzá. Vagy mielőtt megveszel valamit, kérdezd meg magadtól, hogy ez biztosan kell? Van belőle otthon?

Ha meg sehogy sem megy, szólj a szüleidnek, hogy ne adjanak pénzt, hanem inkább vegyék meg ha szükséged van valamire.

2014. febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fogj ki egy jó alkalmat - így, a hónap eleje tökéletes :) - és menj el a szüleiddel venni neked olyan dolgokat, ami szükséges. Biztos ők is látják, hogy szakad le rólad a gatya, hogy beázik a cipőd.


És inkább keress egy jobb programot. 5000Ft-ból pont tudsz venni egy négyalkalmas bérletet egy konditerembe például. Vagy négyszer elmehetsz moziba. Vagy elmehetsz egy koncertre.


Vagy kérd meg a szüleidet, hogy csak akkor adjanak pénzt, ha kérsz, vagy mondjuk hetente adjanak egy ezrest, csak azért, hogy mindenképp legyen nálad valamennyi.


Ha pipereholmi kell, azt velük vedd meg nagybevásárlásnál előre, és akkor a hónapban nem kell azzal foglalkozni.

2014. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Rossz szokásról akaraterővel le lehet szokni. Van egy kolleganőm, akit hasonlóval pszichiáter kezel. Elhagyta a családja, elvették a kártyáját, és ami járadékot kap, mások osztják be neki. Szal ez is egy betegség. Szerintem te még tudnál ellene tenni.
2014. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 marika2214 válasza:
100%
Gonold végig mi kell melött vásárolni mész mi a legfontosabb ami kellene! Vagy ha ugy érzed nem tudsz magadon uralkodni inkább be se menj vàsárolni főleg ha csak ojan.dolgokat vennél ami már egyébként is van! Probáld meg elhatározni hogy csak is fontos dolgokat veszel,ami kell akár tartalékba is de ne vidd tulzásba! Ha elfogy vm tönkre megy utána tudsz még venni gondolj csak erre! :)
2014. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szüleim sajnos csak ennyit tudnak adni, ezért sem volt csizmám az idei télen.:D Bélelt sportcipőben járok, szerencsém volt az időjárással eddig, csak 2-3x ázott be.:) Az a baj, hogy nem merek szólni Apunak, hogy adjon 1-2 ezerrel többet, mert csizmára van szükségem.:S Így is úgy érzem, hogy megterhelem anyagilag.(pedig ugye most vannak a leértékelések, ilyenkor kell megvenni olcsóbban-szerintem:) )


Nagyon köszönöm a segítségeteket, igyekszem uralkodni magamon! :)

2014. febr. 8. 02:03
 9/15 A kérdező kommentje:
Melltartó miatt meg szóltam anyumnak, de nincs miből sajnos.:S Kínaiban nincs rám való méret, így még csak olcsón sem juthatok hozzá. -.- :(
2014. febr. 8. 02:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Mekkora melltartó kell hogy kínaiba nem találsz???? Ha sok ismid,barátod,osztály társad van kezdj el oriflamezni!!!
2014. jún. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!