Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségvizsgálat - személy...

Személyiségvizsgálat - személyiségprofil - milyen módszereket, teszteket alkalmaznak ma nálunk XY személyiségének feltérképezéséhez?

Figyelt kérdés

Én amiket ismerek:

-Rorsach

-MMPI

-Szondi

-Spielberg STAI

-Eysenck EPQ-skála


De létezik esetleg egyetlen olyan teszt, amely 100% biztosan rámutat egy adott defektre, amiből teljes biztonsággal megállapítható egy diagnózis?


Hogy működik ez a pszichiátriában? Mi alapján születik meg egy diagnózis? Az illető elbeszéléséből vagy objektíven vannak célzott tesztek, amelyekkel kimondhatnak X és Y diagnózist?



#személyiség #pszichiátria #személyiségvizsgálat #személyiségprofil
2014. febr. 9. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ezeket használjál többnyire.


Nem!! Sőt, még több tesztből sem derül ki, hogy mi van pontosan.


Hogy mi alapján? Ja, tesztek és a beteg által elmondottak alapján van diagnózis.

2014. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ha tesztek, akkor oké, csak arra vagyok kíváncsi h egy adott diagnózist mennyire kell objektív tényezőkkel alátámasztani avagy tényleg elég csak a beteg elmondása és ahogy a doki látja épp ott akkor azt annyi? vagy minden diagnózishoz megvan a protokoll h mikor állítható fel?
2014. febr. 9. 15:57
 3/16 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz objektív tényező alatt?
2014. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A szakemberek pontosan tudják, hogy nincs egyértelmű diagnózis, minden személyiség rendkívül összetett. Ha magánban fordulsz szakemberhez (és nem kell mindenáron ráírni valamit a papírra), akkor nem is a diagnózist kezeli, hanem magát a problémát!

És bizonyos tünetek akár több hónap terápia után kerülnek elő, szóval a tesztek önmagukban nem sokat érnek.

2014. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A leírt tesztek általában jók, de 100 %-os nincs.

A Leuner által kidolgozott KIP módszer teszt is, de magában foglalja a gyógyító kezelést is:

https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg

2014. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én 6-szor voltam pszichiátrián, minden tesztet elvégeztek rajtam, és csak úgy gyűltek a diagnózisaim. A korábbiak megmaradtak, de kaptam újakat is. Pedig ugyanazokat a teszteket végezték el rajtam 2010-ben, mint 2013-ban. Ennyit változik a személyiségünk...vagy a teszt nem mindenható.
2014. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

hát hA A TESZTEKBŐL MINDIG MÁST OLVASNAK KI, AZ IGEN KIRÁLY SZAKÉRTELMET FELTÉTELEZ :)


de szal arra gondoltam h X és Y diagnózis felállításának megvannak az alapkövetelményei, egy alap-protokoll, mely szerint felállítható, vagy elég az, ha józsi bácsi elmondja a panaszait, aztán egy X pszichiáter pedig úgy gondolja, hogy márpedig ez egy Y diagnózis. szal hogy van ez? ezt értem objektivitás alatt ... Konkrét elvárások vannak egy-egy diagnózis kapcsán vagy elég ha csak "úgy tűnik" a pszichiáternek?

2014. febr. 10. 22:32
 8/16 anonim ***** válasza:
Elvileg megvannak, nyilván. Ott van például a DSM. De bármelyik tünet lehet árnyalt, de a lényeg, hogy akkor is felírnak mindenféle addiktív szert, amikor kb azt se tudják, mi pontosan a baja a betegnek..
2014. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De azért a protokoll szerinti skatulyákba nem lehet belehúzni senki (legalábbis remélem), akkor már az a biztosabb, amit józsi bácsi elmond, és akkor nyilván elő a protokoll, meg egyéb fejtegetések..
2014. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Joola ***** válasza:

STAI és MMPI nem személyiségtesztek. számos problémára létezik teszt, pl.: Beck, depresszió, uakkor ez inkább megerősíti az előzetes diagnózist, vagy differenciál két hasonló betegség között. egy teszt önmagában semmire sem jogosít fel, mindenképpen szükséges interjú, és több teszt is. emellett ha betegségre vagyunk kíváncsiak, általában nem a teljes személyiséget térképezzük fel, csupán hogy mennyi kritérium felel meg az adott betegségnek. személyiségtesztre terápiában lehet szükség, ami nem feltétlenül betegekkel foglalkozik.

ha érdekel jó és egyszerű teszt, itt vannak ezek: [link]

2014. febr. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!