Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elkezdek Remotiv extrát...

Ha elkezdek Remotiv extrát szedni és 3-4 hét után abbahagyom, utána is normális lesz a közérzetem vagy visszatérnek a depressziós tünetek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért jobb lenne, ha mielőtt belekezdesz egy ilyen kúrába, kikéred legalább a háziorvos véleményét. De még jobb lenne, egy pszichiáterrel beszélni. Ugyanis ő tudja megállapítani, hogy a depressziód mennyire gyógyszerigényes. Szóval nem olyan egyszerű az öngyógyítás. Sem.
2014. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz ezzel a szerrel is...
2014. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichés betegséget maradandóan meggyógyítani csak pszichés módszerrel van esély. Valamilyen anyag jellemzően csak tünet mentesítésre szolgál, a visszaesés, vagy tünetváltás veszélyével.
2014. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet annyi idő alatt kise fejti a hatását...

Amikor én elkezdtem antidepresszánst szedni akkor fokozatosan és nagyon lassan lett növelve az adag (reggel-dél 150 mg, reggel 300 mg - dél 150 mg, reggel-dél 300mg és ez több hónap volt) Első hónapban nem is éreztem változást, mert lassan állt be és előfordul, hogy nem is használ a gyógyszer és másikat kell megpróbálni.

Nem tudom neked hogy kell szedned, de mindenképp kérdezd meg az orvosod véleményét, de szerintem annyi időre nem is érdemes szedni.

Én nyáron vetettem fel az orvosomnak, hogy abba akarom hagyni a szedését, mert többet árt, mint használ (alvás zavar és mellette nem működik a szexuális élet) és decembertől kezdhettem el csökkenteni. Legközelebb márciusban lesz csökkentés, szóval fél év teljesen elhagyni.

2014. febr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem a pszichológus ajánlotta ezt a gyógyszert, de azt nem mondta hogy kell szedni. De lehet akkor inkább nem is kezdem el hanem elmegyek egy pszichoterápiára, ezt is ő ajánlotta. Lehet hatásosabb lenne mint ha csak simán egy gyógyszert szednék
2014. febr. 13. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!