Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A téli depresszió ellen...

A téli depresszió ellen hogyan lehet védekezni?

Figyelt kérdés
Kilátástalanságérzés, feszültség, idegesség, szomorúság. Van tippetek?
2009. dec. 9. 17:21
 1/5 anonim válasza:
87%

igaz nem vagyok semifele psichologus es orvos sem de szerintem a depresszio elleni legjobb vedekezes ha sokatvagyunk emberek kozott,lefoglaljuk magunkat,olyan programokat szervezunk a baratainkkal ahol jokat nevethetunk...pld. telen lehet jarni korcsolyazni,szankozni síelni.....vagy akar mozi,teadelutan,dumalni a baratokkal,meglatogatni a a csaladban a kisgyermekeket hiszen o benneloluk rengeteg enegiat es vidamsagot lehet meriteni...

es szeintem meg az is fontos hogy ejszakara sem maradj otthon egyedulu 1 ures lakasba ...



mindenekfelett talald meg az elet szepseget elvezd az eletet e nezd mindennek a jobbik oldalat....

2009. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szex :)- az endorfin csodaszer
2009. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17:57 vagyok, nem viccnek szántam. Feszültség és idegesség ellen garantáltan hat.
2009. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sport, esetleg szolárium, bár én nem vagyok a híve, nem tesz jót a bőrnek.
2009. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több mint két év. De ha már megtaláltam, válaszolok. :D Egyik kérdésnél adta ki. :D


Szerintem a társaság csak annak jó, aki szeret társaságban lenni, de az alapból társaságban van, amint ideje engedi.

Aki nincs társaságban, holott lenne ideje, az nem szeret! Én se szeretek, suli mellett heti egy program - péntek délutáni közösségem - bőven elegendő!

Engem nem dob fel a társaság, ha túl sok van, hanem nyomaszt. Még jobban felhozza a negatív tulajdonságaimat, az elmaradásaimat eszembe juttatja. Nem tudok alkalmazkodni, hiányoznak a saját témáim - amikről csakis egyedül elmélkedhetek - és egyre jobban fáraszt a közös téma. Ráadásul emellett nyominak érzem magam, amiért SEMMI se érdekel, ami a többieket.

Szóval nekem rosszul esik, ha győzködnek, hogy legyek többet társaságba, és nem bírják megérteni, hogy nem és nem és nem és nem akarok!!!!



Sétálj, ha süt a nap. Húzz ki minden függönyt, meglátod, nem bántja a szemedet a fény, nem zavaró. Otthon ülj be a fénybe, ha az ágyra süt, feküdj bele.

Mozogj sokat.

Ha a hó esik, azt élvezd, sétálj benne, ha van fényképezőgéped, fotózgass.

Ha teheted, járj el szaunázni.


Bennem ezek tartják a lelket...

2012. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!