Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, depressziósok!...

Pánikbetegek, depressziósok! Nektek mi segít amikor a mélyponton vagytok?

Figyelt kérdés

gyógyszereken kívül.

nekem néha a zene, de rossz hangulatban a jókedvű zenéket nem tudom átélni, a szomorúaktól még rosszabbul érzem magam. A sport egyáltalán nem segít sőt...

nektek van valami praktikátok átlendülni a mélyponton?



2014. márc. 1. 01:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
A vodka.
2014. márc. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

rohadt humoros vagy, aki erre a betegségre szed gyógyszert nem is ihat alkoholt mert a gyógyszer-alkohol nem barátok...

a másik meg, hogy nem szenvedélybeteg vagy öngyilkos akarok lenni, úgyhogy ilyen baromságot ne is írj mert nem vicces

2014. márc. 1. 02:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Amikor mélyponton vagyok miután kisírtam magam,csak azért is berakom a régi nagyon kedvenc táncolós zenéim,akkor is ha éppen akkor nem tetszik,mert egy idö után nosztalgiázok,ami általában jó érzéssel tölt el,de szerettem ezt a számot,erre milyen jól táncoltam régen stb,valamilyen hobbival foglalom le magam,rajzolás,olvasás,játék.Esetleg keresek vigjátékot,vagy olyan filmet,ami valamilyen életről szól,ami vigjáték,dráma is egyben,közb kicsit feloldódom a bajom is távolabb van. Szoktam ugrabugrálni a tükör elött,mert az vicces,és jó. Sokat olvasok,ez is elvonja a figyelmem,mert ugye nem direkt arra koncentrálok,hogy rossz legyen,hanem pont fordítva.
2014. márc. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. márc. 1. 02:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Remélem segit *-*
2014. márc. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nagyon padlón vagyok, akkor az segít, ha egyszerűen nem csinálok semmit. Lehetőleg teljesen csöndes helyen csak fekszek vagy ülök. Hagyom, hogy a rossz érzés teljesen átjárjon. Nem koncentrálok rá, csak hagyom. Előbb utóbb teljesen, vagy legalábbis egy időre teljesen megszűnik az érzés. Elkezdek azon gondolkodni, hogy mit kéne csinálnom. Ilyenkor már pl. ha elkezdek ilyen önsegítő vagy hasonló könyveket olvasni, az jót tesz, vagy ha youtube-on valami hasonló témában nézek valami videót.

Ez abban az esetben van, amikor nincs kivel beszélnem, ami az esetek 99,9999999%-a. Én zenét csak és kizárólag akkor tudok hallgatni, ha jól vagyok.

Olyan apróság segített még mélyponton, mint pl. imádkozás /pedig nem vagyok vallásos/.

Ha teljesen ki tudsz kapcsolni, akkor a mélyponton automatikusan átlendülsz, persze egy kis késleltetés után. Nálam ez kb. percek, tízpercek.

2014. márc. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy jó könyv, na meg leginkább a macskáim, mikor simogatom őket és dorombolnak, bújnak az nagyon megnyugtató.
2014. márc. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na igen,jó ha vannak állataid,nekem is van cicám,és sokszor segít a bohóckodásaival :D
2014. márc. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, vannak állataim (többféle rágcsálók) ők nekem is sokat segítenek ha csak figyelem őket mit csinálnak

mindenkinek még egyszer köszönöm, nem gondoltam, hogy ennyien írni fogtok :)

2014. márc. 1. 10:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Zene, kimegyek az utcára, a friss levegőre, kicsinosítom magam, szépen felöltözök, elmegyek a városba, vásárolni, mert megérdemlem...Menj ki a kuckódból és láss arcokat! Rádmosolyognak, és te vissza, fantasztikus érzés. :)Ezeket kell keresni!
2014. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!