Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tulajdonságokat lehet...

Ezek a tulajdonságokat lehet valami kategóriába sorolni, valamilyen személyiségtípushoz kapcsolni? Egészséges ez a viselkedés, vagy aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Eleinte örültem páromnak ezek a tulajdonságai miatt. Mivel előző párom szörnyen idegesítően sokat beszélt, folyamatosan szervezkedett, 2 percig nem tudott megülni a hátsóján elegem lett belőle és szerintem már görcsösen az ellentétét kerestem és találtam is. De most nem rá lennék kíváncsi..

Jelenlegi párommal lassan 4 éve vagyunk együtt..szinte elröpült ez a 4 év és mostanság kezdtem el jobban elemezni a viselkedését. Nagyon-nagyon csendes, nemigazán szeret beszélgetni senkivel. Nem szorong, nincsenek fóbiái egyszerűen csak nemigazán beszédes. Nincs is nagy szónoki, vagy kommunikációs képességekkel ellátva. Hazajön, váltunk pár mondatot, amit meg kell beszélni azt megbeszéljük, de kb ennyiben ki is merül. Mondja, hogy ő kicsinek is ilyen volt. Viszont mindemellett nagyon határozott, jó a kézügyessége és nagyon segítőkész. Figyelmes nagyon, mindig próbál kedvezni, viszont szörnyen konfliktuskerülő. Inkább nem szól semmit, képes hazudni is csak hogy véletlenül se kerüljön konfliktus helyzetbe. AMi a legfurcsább, hogy még akkor is tagad mikor egyértelműen kiderül valami, vagy ha nem tagad képes még a hazugságot is hazugsággal szépíteni. Nem tud lelkesedni szinte semmiért, minden úgy jó neki ahogy van. Kimozdítani is elég nehéz itthonról, itt se az miatt mert depressziós lenne, egyszerűen csak lusta. Neki az a kikapcsolódás ha meló után bekajál és lefekszik tévézni. Zavarni mondjuk nem zavar, mert én ettől függetlenül élem az életem, megyek jobbra-balra, vagy ha már kezd zavarni akkor fogom és elrángatom valamerre csak kíváncsi lennék a leírás alapján mit gondoltok az ilyen személyiségről? Lehet ez valami személyiségzavar nála?


Szóval így összeszedve: csendes, konfliktuskerülő, sokszor hazudni is képes hogy szebb színben tüntesse fel magát, határozott, kedves, kreatív, otthonülő, lelkesedés hiánya


2014. márc. 1. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Amiket leírtál, leginkább téged lehetne jellemezni. Mégpedig: te vagy az a személy, akinek senki sem felel meg. A bőbeszésű aktív sem, meg a szűkszavú passzívabb sem. Neked csak te magad lennél a megfelelő személy. Gondolom, te magad vagy a tökély, mert magadról semmit sem írsz, ami idegesítene magadból.
2014. márc. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Te nagyon h(ü)lye ott írom, hogy nem zavar, ha elkezd néha zavarni akkor megteszek ellene ahogy írtam is. Nem a kettőnk kapcsolatát akarom itt elemezgetni. Tanulj már meg szöveget értelmezni. Minek írjak magamról, rólam itt most szó nincs. Te is tipikusan az az ember vagy aki csak agyaskodni jár ide, és köze nincs a válaszának a kérdéshez :D
2014. márc. 1. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem adok neked egys évet, és pszichiáterhez fogsz járni. A legfőbb jegyek már mutatkoznak az írásodban. Kár érted.
2014. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!