Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem múlik a pánik roham?

Miért nem múlik a pánik roham?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve szedek gyógyszert a pánik rohamokra megjártam már három pszichológust. Csak az érdekellne, hogy egy éves gyógyszeres kezelés után még normális, hogy vannak rohamaim vagy már ezeknek a panaszoknak nem kellene jelentkezniük ? Alig érzem élhetőnek az életemet. Segítsen aki már volt ilyen cipőben. Kérem !

2014. márc. 5. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a gyógyszer csak egy mankó, hogy átvészeld a kezdeti időszakot ... ha csak arra hagyatkozol, akkor sosem jössz ki belőle ... változtatni kell a mentalitásodon, a világhoz - és saját magadhoz - való viszonyodon ... relaxálj, a problémákat ne nagyítsd fel, engedd el magad ... csak az a probléma probléma amit meg tudsz oldani, a többit ki kell zárnod az életedből, a gondolkodásodból
2014. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És az normális, hogy a pszichiáter nem foglalkozik a múltammal ? Azt mondja a jelen és a jövő a fontos. De a múlt itt van a jelenemben. Nem tudom kizárni. Szeretnék róla beszélni de ő nem. 1 éve járok hozzá.
2014. márc. 5. 11:55
 3/11 anonim ***** válasza:
ahhoz pszichológust keress
2014. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, fogadd meg a tanácsait. Ezen kívül én a napi rendszeres mozgást, sportot ajánlom. Tereld el a gondolataidat és keress magadnak feladatokat. Ne legyen időd sokat gondolkodni. Szedjél az idegeidet segítő vitamint pld. Neuroptimot rendszeresen. Én magam gyógyult pánik beteg vagyok.
2014. márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A pszichiáternek a gyógyszerezés a dolga, nem a múltad.

Ha meg akarsz gyógyulni, olyan pszichológust keress, aki kiképzett pszichoterapeuta, lehetőleg integratív terapeuta, mert az egyszerű beszélgetés kevés.

2014. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van olyan terápia esetleg amit ajánlanátok esetleg ? Egy önismereti tréningen már átestem.
2014. márc. 5. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Én egy nagyon jó pszichiterhez járok,aki pszichoterapeuta is,és egyben remek ember,nálam még akkor is nevettem,mikor sírás volt minden napom,imádom.

Sportolj,ne a pánikon agyalj,mert azzal generálod.A gyógyszer erre a betegségre nem gyógyulást jelent,hanem egy mankót,amivel átvészeled a kezdeti időszakot,segít a depresszió,pánik leküzdésében,hogy élhetőbbek legyenek a napok,ne gondolj öngyilkosságra..ilyesmik.

Mozogj rendszeresen,hallgass jó zenéket,menj sokat emberek közé,és beszélgess velük rengeteget.Az orvosnak pedig mondd meg,hogy téged aggaszt a múltad,és szeretnéd elmondani,hogy megkönnyebbülj.Abban igaza van,hogy a jelen a fontos,és ne a múlton agyalj,ha kell kezdj előről mindent,ami miatt rossz..Kitartást,és minden rendben lesz!

2014. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A pánikroham 20 percig tart. Ilyenkor el kell látogatni a háziorvoshoz, aki kivizsgáltat. He nem teste eredetű a bajod, ad beutalót pszichiáterhez. Az összes többi az humbug.
2014. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 remélem tudod is miről beszélsz, mikor ilyen hülyeségeket írsz ... én kijöttem belőle már vagy három évtizede, és megnyugtatlak

- bachatod a háziorvosodat

- nem tudod, hogy meddig tart, de akár egész nap (ennek következtében rendesen leterheli a szervezetet)

- testi eredetű baj+pánikroham ... papám, minek szólsz bele olyanba, amihez nem értesz (tudom, most elmagyarázod, hogy vagy pszichiáter vagy, vagy gyakorló pánikrohamos)

- ja ... végülis az egész élet egy humbug


(az 1-es voltam)

2014. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindet egytől-eggyig !

Maradt még egy kérdés a fejemben. Kinek mi volt az a motiváció ami miatt végleg ki tudott lépni a gödörből ?

2014. márc. 6. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!