Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfogyott a gyógyszerem, és...

Elfogyott a gyógyszerem, és most nagyon rosszul vagyok néhány napja, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy több éve járok pszichiáterhez, korábban parogen-t és frontint szedtem kb. 1 éve a frontin helyett Helex SR-t. Sajnos elfogyott kedden a Helex, és elvileg kellene még lennie egy vénynek, mert 3 hónapra szokták kiírni a gyógyszereket, de nem találom már sehol a vényt hogy kiválthassam, úgy kezdődött, hogy szerda reggel hányingerem lett, azóta is görcsöl a gyomrom, nem nagyon birok enni, aludni is csak alig tudok maximum olyan egy két órát, valamint nagyon tompának érzem magam, fáj a fejem, és mintha állandóan valamennyire remegnék. Egy ismerősöm mondta hogy ez attól lehet, h hirtelenül elhagytam a Helex szedését, nem tudom, hogy ez lehet-e ennek a napok óta tartó rosszullétnek az oka?

Íratnák belőle, de pszichiátriai rendelés itt csak hétfőnként van, nem tudom ahogy háziorvos nem írhati ki esetleg ilyen esetben, mert valóban amióta nem szedem állandó rosszullét van rajtam, valamint kedvtelen vagyok, és mindent keserűnek érzek, keserű íz van a számban. Mondjuk holnap háziorvosi rendelés sincsen, csak helyettes (elég kieső helyen lakok).Mit tehetnék annak érdekében, hogy ki tudjam íratni a gyógyszert, mert gondolom attól lehet, h elfogyott a gyógyszer, és ez a folyamatos rosszullét már szinte kibírhatatlan!!!


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2014. márc. 6. 14:21
 1/5 A kérdező kommentje:
esetleges kérdésekre csak 6 óra után tudok válaszolni, mert most lassan el kell menjek a netesből, és csak 6 kor leszek gépközelben!
2014. márc. 6. 14:23
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Elvonási tüneteid vannak :(

A drogfüggők és a pszichiáter által mindenféle szarokra rászoktatott gyógyszerfüggők ugyanazokat a tüneteket produkálják. Ha kibírnád 2-3 hétig, akkor miután kiürült a szervezetedből, jobban lennél, mint valaha. Miben segít neked ez a cucc? Szerinted milyen hatással van a szervezetedre a szedése, ha az elvonási tüneteid ilyen durvák? Hány éve szedeti már veled a pszichiátered, mégsem segített, szerinted hány évvel rövidíti meg az életedet? Örökké szedni akarod?


Tudom, hogy szenvedsz, de ha most erős lennél, ha kibírnád, kikerülhetnél a függőség csapdájából. Ne hagyd, hogy ez a drog irányítsa az életedet... :(

2014. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan könnyű kibírni az elvonási tüneteket, mert akár pánikrohammá is fejlődhet, aztán lehet hívni a mentőket.

Nem a kérdező riogatásáért írom, ne így legyen, de sajnos tapasztalat.. A szorongás és pánik nem egyenlő az idegességgel, aki átélte, az tudja.

Frontint, Xanaxot, Helexet a háziorvios is felírhat, csak drágább.

Sürgős esetben - ha elviselhetetlen a rosszullét - az ügyelet is felírja.

Abbahagyni pedig csak apránként, fokozatos csökkentéssel szabad.

2014. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden ilyen gyógyszert fokozatosan lehet csak abbahagyni, amit kúraszerűen írnak fel, illetve amik a dopamin szintet, vagy a hangulatot befolyásolják. Hát felhívod a háziorvost, elmondod a bajodat és megkérded hogy föl tudja e írni.
2014. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező? Sikerült gyógyszert kiíratnod? Remélem sikerült megoldanod, de azért leírom;Nekem a xanaxot, rexetint és lamolepet kellett nagyon hirtelen abbahagynom. Iszonyú elvonási tüneteim voltak, 3 napig ki se tudtam kelni az ágyból, mert forgott velem a világ. Mikor már nagyon rosszul voltam, elmentem a sürgősségire szombaton és B6 inekciót kaptam. Hatásos volt, aznapra jobban is lettem. Azt mondta a doki, h a továbbiakban napi 3X1 B6-ot szedjek, az enyhít. Remélem mostanra azért jobban vagy és nem lesz B6-ra szükséged.
2014. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!