Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy valaki skizofr...

Van olyan, hogy valaki skizofrén, de csak akkor jön elő belőle, ha lelkileg összetörik?

Figyelt kérdés
A bartnőmmel 3 hónapja vagyok együtt, régen idegösszeroppanása volt, és a 8 éves kori énje előjön, ha rossz lelki állapotba kerül (pl összeveszünk, vagy nagyon stresszel). Ilyenkor előjön a kiskori énje, az összeroppanás előtti napon lévő énje, de mindent tud amit a barátnőm is tud,, viszont a barátnőm nem emlékszik sosem semmire, amit a "kiskori énje mondott". Hozzá kell tennem, hogy teljesen más a gesztikulációja a kiskori énjének, és van hogy gonoszan mosolyog, és rébuszokban beszél, de bármit képet elmondani amit megkérdezek tőle, akár a barátnőm jelszavát is. De amikor előjön ez az énje, elég félelmetes belegondolnom, hogy a kiskori énje van előttem, aki mindent tud, de teljesen más személyiség szinte. Vélemény? Ez lehetséges, hogy a kiskori énje mindent tud róla, de a barátnőm sosem tud semmit a kiskori énjéről, amikor a kiskori énje jelenik meg? hozzáteszem ez ilyen heti/kéthetente egyszer történik meg. De multkor a kiskori énje egy jó ideig gonoszan nézett, és mosolygott, aztán beszélgettem vele.

2014. márc. 10. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
szerintem,ha jót akarsz,gyorsan elhúzod a csíkot.
2014. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát a domináns fél (a bartnőm) nem tud róla pontosabban nem emlékszik soha ha meghasad az elméje, hogy mi történt, de a hasadt személyisége mindent tud róla, de olyan mint egy "bölcs 8 éves". Ez lehetséges? Elején nem hittem neki, de ő se nekem. Azt hittem színészkedik, ő pedig sírt, hogy ezek szerint tényleg igaz, és régen a báttyáék nem csak szivatták őt. És nekem sem hitte el elsőnek, hogy tényleg van egy másik énje is. Sokszor van rohama, és roham esetén tör elő a másik énje, de ő idáig mindig csak azt hitte, hogy szimplán rohama van amitól elájul.
2014. márc. 10. 16:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért húzzam el a csíkot? Igazából a másik énje ártatlan jellegű én, tehát nem gyilkolna le álmomban, mivel csak egy 8 éves kislány én lakozik benne.
2014. márc. 10. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy skizofrénia,vagy csak regresszió,de ha csak regresszió lenne,emlékezne,hogy mi van vele..

Regresszió az,mikor visszaesünk egy korábbi,gyerekes szintünkre,mert az agyunk és lelkünk nem tanult meg a problémákra megfelelő kezelési technikát,vagy túl mélyen érintenek ezek a stresszhelyzetek,és az agy ebbe menekül bele.

Nem hinném,hogy skizofrénia teljesen,mert az nem csak akkor jön elő,ha stresszes,inkább egy ilyen regresszív-tudathasadásos állapot.Mióta tartanak nála ezek a dolgok?

Tuti valami hatalmas stressz érte,főleg hogy mindig a 8 éves énjéhez tér vissza.

Szerintem ha szereted,sürgősen vidd el pszichiáterhez.Testvvérei,szülei mért nem foglalkoztak ezzel?Nagyon szerethették,ha ezzel szivatták..

Mi miatt kapott idegösszeroppanást?

Skizofréniának,tudathasadásnak,pszichotikus állapotoknak is nagyon sok fajtája van,több információ kellene.

2014. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem skizofrénia, hanem multiplex személyiségzavar. A személyiségek éppen a lelkileg nehezebb időszakokban váltanak. A fő személyiség nem tud mindent, amit az alszemélyiségek igen.
2014. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
8 évesen idegösszeroppanása volt, mert az abja kínozta, verte srb, azóta rohamai vannak, és az összeroppanás után nem tudott 3 évig mozogni, beszélni, orvosok szerint csoda, hogy lábra tudott állni ilyen szintű roham után, és hogy beszélni tud, és ilyen "összeszedett". De ha nagyon lent van a lelki állapota, visszatér az összeroppanás előtti napon lévő énje, "aki" mindent tud a barátnőmről, de a barátnőm semmit a másik énjéről. Elején ismerőseinek sem hitte el, akik állították, róla, hogy roham után néha megjelenik egy "másik énje". De már elhiszi nekem is, mivel a kiskori énje mondott olyan dolgot, amit csak ő tudott, és senki más. Sokszor vannak rohamai, ha lelki "trauma éri" pl ha nagyon szomorú lesz, elkezd rázkódni, remegni, majd "sokkos" állapotba kerül, és előtör ez a másik "gyerek" énje".
2014. márc. 11. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeztem róla a pszichiáterem,és azt mondta,hogy semmi köze a skizofréniához,de pszichoterápiával,esetleg hipnózissal vissza kéne vinni 8 évesen a trauma előtti napra.Egy személyisége van,nincs2,a másik is ő,csak gyerekként.

Mondd el,hogy nagyon szereted,és kísérd el orvoshoz,talán ez segíteni fog rajta.

2014. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A skizofrénia az, ha valaki hangokat hall. Amik a fejében szólnak.
2014. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!