Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nagyon megbélyegző...

Szerintetek nagyon megbélyegző ill. megalázó 34 évesen pszihiáterhez járni, meg pszihoterápiára, és hasonló helyekre?

Figyelt kérdés
Elnézést,de mindig elfelejtem, hogy kell leírni.Szóval a gyermekkori élményeim ma is is beárnyékolnak,hiába nem bánt senki.Nehezen állok ki magamért egyes helyzetekben,és nehezen magyarázom ki magam.Hatalmas szorongásokkal vagyok tele.
2014. márc. 17. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Legalább annyira, mint elmenni fogorvoshoz, ha fáj a fogad, vagy sebészhez, ha vakbélgyulladásod van.
2014. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tartom annak, főleg a mai világban, ahol a pszichés betegségek már-már népbetegségnek számítanak. Sokan megkeresik az ilyen szakorvosokat, terapeutákat, mert sajnos tényleg olyan világot élünk, ahol szükség lehet rájuk.
2014. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól írja az első! A lélekkel is törődni kell.
2014. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmi megalázó nincs ebben.

Az embernek nem csak teste van, hanem lelke és érzései is. Nem csak a test lehet beteg, hanem a lélek is. Aminek az egészsége ugyanolyan fontos. Mert igaz a mondás, mi szerint ép testben ép lélek.

Én magam 25 évesen kerültem pszichológushoz terápiára. De szükségem volt a segítségre, amit teljes mértékben meg is kaptam és rendbe jöttem azokból a lelki problémáimból, amik egyébként hozzáteszem, már testi tünetekben is megjelentek. És köszönöm szépen jól vagyok és abszolút nem éreztem megalázónak, vagy megbélyegezettnek. Sőt, a családom és a barátaim is támogattak ebben.

2014. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem

ugyanolyan szakorvos, mint a többi

2014. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Abszolút nem megalázó,mellesleg senkinek semmi köze nincs ehhez,ez a te magánügyed.
2014. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem eppen ellenkezoleg.Nagy batorsagrol es tudatossagrol tesz tanu bizonysagot hogy szembe mesz a problemaval!

Nalam ez a tiszteletre melto kategoria.:)

2014. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hannibal33 ***** válasza:

Jobboldali személyiségtípusú korlátoltaknak ne mondd el (ilyenekkel amúgy is kár szóba állni), amúgy meg miért lenne az?


Gyermekkor...ha egy csapat majom támadott volna meg az őserdőben, és azt élted volna túl, okozna ugyanilyen lelki gondokat?

De hát pontosan ez történt.

2019. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!