Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó pszichés hányinger...

Állandó pszichés hányinger ellen mit lehet tenni? :/

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy minden nap nagyon erős hányingerem van, sokszor fáj a gyomrom, fejem, szédülök, remegek. Orvos már kivizsgált, semmi szervi bajom nincs úgyhogy valószínűleg pszichés. Most pszichológushoz járok, még csak 2x voltam és jövőhéten megyek megint de alig bírom így a mindennapokat. Suliban egész nap szenvedek, sokszor órán ki kell rohannom mert úgy érzem hányni fogok. Úgy szedem a Daedalont mintha cukorka lenne pedig tudom, hogy nem szabadna de általában mégis megnyugtat és 1-2 órára jobban leszek, aztán visszatér. Alig bírok kilépni a házból mert már előre rettegek meg szorongok,hogy rosszul leszek és így persze hogy rám is tör a hányinger. Egy hónap múlva érettségizek de fogalmam sincs hogy fogok 3-4 órán keresztül egy helyben ülni anélkül hogy ki kelljen rohannom. Zárt terekben ahonnan nem mehetek ki amikor akarok (suli,busz,mozi stb) pánik jön rám és csak akkor múlik el ha kijutok onnan. Esetleg van valaki aki hasonló dolgokon megy keresztül? Elmúlik ez valaha? Teljesen megkeseríti az életem, hiába tudom,hogy nincs mitől félnem meg magamban generálom de egyszerűen sehogy sem tudom legyőzni:/
2014. ápr. 8. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit csináltok a pszichológusnál?

-beszélgetés

-relaxáció

-kognitív terápia

-hipnoterápia

-transzperszonális terápia

-integratív terápia

Más - más a hatásfok, nagy különbség van a gyógyulás menetében

2014. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
még csak beszélgettünk meg mutatott légzőgyakorlatot amivel letudom magam nyugtatni de nem annyira használ :/ kineziológusnál is voltam, ott csukott szemmel kellett feküdnöm és mondta hogy képzeljem bele magam a helyzetekbe ahol rosszul vagyok és engedjem át magam neki majd győzzem le, aztán próbáltunk előhozni minden negatív gondolatom amitől szoronghatok de hát az se ért semmit... jó tudom, nem is egyik napról a másikra lesz jobb de úgy érzem csak egyre rosszabb.
2014. ápr. 8. 19:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne Daedalont szedjél, hanem nyugtatót, hiszen lelki eredetű a gond, szorongás miatt érzel hányingert. Természetesen nagyon jó, hogy pszichológushoz jársz, ő tudja a gyökerét megszűnetni a dolognak, és idővel érezni fogod a hatását, viszont ha nagyon kínoznak a tünetek az segít, ha nyugtatót veszel be.
2014. ápr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Sajnos nagyon ismerős a helyzeted. A legfontosabb, hogy tudd, teljesen el tud múlni!

Szerintem jó irányba indultál el a pszichológussal. Ugyanezekkel a tünetekkel (plusz pánikrohamok) engem tizenvalahány alkalom alatt helyrerakott anno. Utána 4 évig teljesen jól voltam. Tavaly nagy változás volt viszont az életemben, és sajnos újrakezdődött, úgyhogy most megint ezzel küzdök. De megint ki fogok jönni belőle, és biztos vagyok benne, hogy te is.:) Sok türelem és kitartás kell hozzá.

Az érettségi miatt ne izgulj (legalábbis ne amiatt, hogy rosszul leszel), mert azt figyeltem meg magamon, meg más pánikosoktól/szorongóktól is olvastam, hogy amikor fontos élethelyzetben vagyok, vagy nagyon kell valamire koncentrálni, van valami, ami el tudja terelni a figyelmemet, olyankor nem leszek rosszul.


Mióta tart egyébként, és hogy kezdődött?


Én nagyon drukkolok neked, hogy mielőbb véget érjen ez az állapot!

2014. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást!:) kb 2 éve kezdődött. először csak alkalmanként voltam rosszul, utána egyre gyakrabban és végül oda jutottam,hogy végigkíséri az egész napom, plusz társulnak hozzá a pánikroham szerűségek is. nekem is sok változás volt az életemben amik eléggé megviseltek és a szervezetem gondolom így reagál rá. viszont az jó hír hogy van kiút!:) neked is jobbulást kívánok és kitartást!:))
2014. ápr. 9. 21:38
 6/7 anonim válasza:

Sikerült megoldani a problémát?

Kb 1. osztálytól kezdve volt ugyan ez nekem egészen 7.-8. osztályig aztán elmúlt

most kb lassan egy éve újra előjött, csak most sokkal durvább lassan alig tudok kimozdulni a házból valami agora fóbiához hasonló, de mégsem

Most végzős szakács vagyok, de nem tudok bejárni gyakorlatra suliba főleg....

Régebben a társaság segített na meg 8. után koleszos lettem és ott magamra voltam utalva ott nem lehetett olyat hogy most akkor elvonulok külön és várom hogy elmúljon a hányinger

Régebben a rágó segített kicsit, de már semmi talán egy picit a cigi, de az sem sokat

Kezdek nagyon félni mert hát mi lesz így az életemmel...

Neked hogy sikerült megszabadulnod ettől?

2015. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Átérzem a helyzeted sajnos:/

Nem sikerült még azóta sem teljesen megoldani de már szerencsére ritkábban jönnek elő a rosszulléteim, hányingerem. Augusztusban annyira féltem a sulikezdéstől, hogy végül elmentem pszichiáterhez, ő írt fel nekem antidepresszánst és xanaxot, most azokat szedem és így legalább a hétköznapokban annyira nem hátráltat. Pszichológushoz most pár hónapja már nem járok mert nem segített, de gondolkodom rajta, hogy kéne valaki mást keresnem. Neked is ezt javaslom, hogy menj el egy szakemberhez (ha még nem tetted meg) mert ez magától nem fog elmúlni:(

Ha kérdésed van vagy szeretnél beszélgetni akkor nyugodtan írhatsz privátban is! Jobbulást neked:)

2015. ápr. 16. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!