Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Mostanában...

Mit csináljak? Mostanában teljesen kikészültem lelkileg.

Figyelt kérdés

Nagyon durván ki vagyok készülve, pedig eddig teljesen jól voltam. De annyi úgymond "trauma" ért így pár hete, hogy élni nincs kedvem. Először rámtámadtak a suliban kitalációk miatt, aztán barátom is folyton veszekedett velem és borzasztó megalázó dolgokat vágott a fejemhez. De így heteken keresztül ez ment. Volt hogy vagdostam magam, de csak hogy oldjam a feszültséget, most viszon tényleg megölném magam. Semmit nem látok jónak, úgy érzem, hogy minden jó dolog hazugság. Egyszerűen nem létezik. Olyan szinten elgyengültem, hogy... ezt még magamnak is nehéz bevallanom, de... tényleg elhiszek minden rosszat, amit ráadásul a legnagyobb ellenségeim mondanak rólam. De próbálom meggyőzni magam, hogy ez nincs így, pedig eddog le tudtam szarni a véleményüket az embereknek. Próbálom győzködni magam, hogy én is érek valamit. Sikertelenül.

Mihez kezdjek? Pszichológushoz járok, illetve csak olyannak mondható. De ezeket nem mertem bevallani eddig se neki, se magamnak. Meg ő amúgy se segíthet, magamon kell segítenem! Csak nem tudom hogyan. Sosem voltam még lelkileg ennyire törékeny.

17/l



2014. ápr. 14. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem "olyannak mondható"-hoz kellene járnod, hanem kiképzett pszichoterapeutához. Csinál olyan teszteket (pl.: KIP) amelyből kiderül a bajod, anélkül, hogy elmondanád neki. Nem az eseményekkel foglalkozik, hanem az érzelmeiddel.
2014. ápr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" Meg ő amúgy se segíthet, magamon kell segítenem! " - Ha ezt így gondolod, akkor minek jársz hozzá ? Amúgy meg tévedsz. A pszichológus vagy pszichiáter SOHA nem segít rajtad, hanem TANÁCSOT AD, amely önmagában is egyfajta segítség, de a probléma MEGOLDÁSÁT úgyis neked kell megoldanod. Ez a büszkeség vagy nevezheted bárminek is, ami most benned van és amiért nem akarsz megnyílni mások előtt, hidd el, hogy egyáltalán nem segít rajtad, csak felesleges pajzs, amely megnehezíti a dolgodat.

Menj el egy másik szakemberhez vagy keress olyan személyt, akiben igazán megbízol és aki alkalmas erre, és tanulj meg bízni másokban és használni mások tanácsait, ha lehetőséged van rá. 17 évesen tudom, hogy a többség önfejű ( én is az voltam ) , de gyakorlatilag neked már semmi veszítenivalód nincs, ha más véleményét is meghallgatod a helyzeteddel kapcsolatosan, persze csak akkor, ha szabadulni akarsz ebből minél hamarabb és nem akarsz még évekig ugyanebben a gödörben ülni. Még a felnőttek is fordulnak szakemberhez az életük során ( idővel az ember megtanulja ezt a mesterséget is becsülni ), tehát nincs mitől szégyenkezned; az a fontos, hogy minél hamarabb talpra állj.

2014. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zakos válasza:
Ha nem nyílsz meg a pszichológusnak, tényleg nem fog segíteni, sőt fölöslegesen jársz hozzá. Pedig szerintem az lenne az egyetlen megoldás. De lehet inni is...
2014. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!