Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkalmi szedéstől rá lehet...

Alkalmi szedéstől rá lehet szokni a Xanax-ra?

Figyelt kérdés

0,25-ből vettem be 1/2 gyógyszert, kb. 7-8 alkalommal, mert különben nem tudtam volna megnyugodni a suliban(szorongás,pánik). Az utóbbi 2 nap reggel bevettem a fél gyógyszert, a mai, harmadik napon kihagytam, és egész nap remegést és szorongást érzek. Lehetséges, hogy ennyitől rászoktam, és már érzem a hiányát?

Válaszokat előre is köszönöm!

21/f.



2014. ápr. 18. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a gyógyszertől függetlenül rosszabbodik az állapotod. 0,25 elég csekély adag, pláne a fele. Én 0,5-ből szedtem be hébe-hóba, volt, hogy egy hétig minden nap, aztán leálltam és nem volt hiányérzetem.

Terápiával próbáld kezelni a szorongásod, amíg még enyhe!

2014. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 NoDrugs ***** válasza:
Ez valószínűleg a gyógyszertől van. Rendkívül addiktív
2014. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne szedj vényköteles gyógyszert orvosi utasítás nélkül.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, ez a személyiségedtől függ. Úgy tűnik, hogy van eszed, és észreveszed hogy hogyan hat rád, így nem sok esély van rá, hogy rászoksz. Szerintem csak olyan emberek válnak függővé, akik egyáltalán nem figyelnek arra, hogy mi játszódik le a szervezetükben. Pár alkalomtól nem lesz senki sem függő, a heroinizmus sem egy alkalom után alakul ki, bármit is mondjon a drogellenes propaganda.


A függőség a következő módon alakul ki: a szervezeted van egy valamilyen állapotban és igyekszik azt fenntartani (homeosztázis). Amikor drogokat vagy egyéb pszichoaktív "gyógyszereket" juttatsz a szervezetedbe, megpróbálod a szervezetedet kibillenteni az egyensúlyából, amire az erre reagálva ellenanyagokat termel. Amikor azonban a drog kiürül a szervezetedből, az ellenanyagok még ottvannak, és ezek okoznak rosszullétet, amiket elvonási tüneteknek nevezünk. Ugyanez történik, ha berúgsz és másnapos vagy. Ezért is csinálják sokan, hogy másnap megisznak egy "gyógysört," ami reagál az ellenanyagokkal, így a tünetek gyengülnek. Mivel semmilyen ezzel kapcsolatos képzésem nincs, csak ilyen tudománytalanul tudom visszaadni, amit egy ezzel foglalkozó professzortól hallottam. Azért írtam le, hogy megértsd, az elvonási tünetek vagy másnaposság, stb. nem valami misztikus pszichés betegség, hanem a testedben felgyülemlett ellenanyagok okozzák, mivel nincs mivel reagáljanak. Szóval a megoldás egyszerű, ne szedd azt a szart, ha nem tudod megállni, dobd ki az egészet valahova, ahonnan nem tudod kikukázni! Pár nap (nem tudom pontosan mennyi, mivel ilyesmit soha nem próbáltam) és nem lesz semmi bajod, ha abbahagyod. Ha pedig továbbra is pánikrohamaid vannak, keress fel szakembert, ahelyett hogy magadat gyógyszereznéd! Jobbulást!

2014. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen. Nagyon erősen addiktív gyógyszer (ez azt jelenti, hogy iszonyő hamar függést okoz).


Iskolapánik és súlyos szorongés ellen egy szakember kellene neked, nem anyuka vagy apuka gyógyszeréből dézsmálni...

2014. ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!