Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon sok xanax és alkohol....

Nagyon sok xanax és alkohol. Minap orvosnál jártam vérbvétel pedig súlyos vese összeesést állapitott meg! Lehet e ettöl, ha igen mi a teendő vissza forditható e ez az állapot vagy ha nem mi várható?

Figyelt kérdés
K. B 5 éve szedem a xanax-ot alvászavarra, rendszeres orvosi ellenörsés mellett csak lefevés elött. K. b.2- éve sok alkoholt fogxasztottam nap közben és erre este nagyon sok xanaxot vettem be mire megvolt sajnos az okom bár utólag tudom hogy nem kellett volna!Több mint két napig eszméletlenül feküdtem, se viz se vizelet se étel stb.
2009. dec. 23. 03:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet a vége művese-kezelés is. Attól függ, milyen mértékben károsodott a veséd.

Ha lesz laborod (vizeletvizsgálat), írd meg az eredményt (GFR, urea, creatinin, ami fontos a veseműködés szempontjából).

2009. dec. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lenne néhány kérdésem. Számomra nem volt világos.

Két éve egyszer ittál alkoholt xanaxra, vagy az utóbbi két évbe folyamatosan xanaxra iszol?


Milyen orvos az amelyik 5 éve folyamatosan felírja a xanaxot, ahelyett, hogy megkeresné az okát?

Mit ellenőriz 5 éve, ha most súlyos vese összeesésed van?

2009. dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem egészen értem a kérdést. Esetleg pontosítanád? Veseelégtelenségről van szó? Azért sem értem, mert én sajnos évekig voltam gyógyszer-és alkoholfüggő, de a vesémmel szerencsére sosem volt baj, csak a májfunkcióm volt rossz, de az gyorsan helyreállt amikor abbahagytam az önrombolást.
2009. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos pontositok!Egyszer kb. két éve ittam sokat és rá vettem be sok xanaxot.5 éve azért szedem mert elötte renszeresen ittam és ez segitett leszokni az italról,ma már nagyon,hangsúlyozom nagyon ritkán iszom és keveset.
2009. dec. 23. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy lenne összefüggés.
2009. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azota mizu? Rendben van a veséd?
2021. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!