Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyuljak ki a függősé...

Hogyan gyógyuljak ki a függőségeimből? 22/N (bővebben konkrétan)

Figyelt kérdés

Egyik kényszercselekedetből a másikba esem. Régen a középiskolában pánik fogott el az osztályteremben és rendszeresen rágtam a körmöm vagy a szám szélét vagy egy tollat, ceruzát.


Aztán rászoktam a cigire (cigis közösség hatására), akkor kicsit felszabadultabban éreztem magam és abbamaradt a rágcsálás.


Hál'Isten érettségi után kevesebbet gyújtottam rá, volt 1 teljes év is, hogy egy szálat se szívtam!, lemorzsolódott a cigis banda, viszont ebben az időben ittam, szinte minden nap kellett, hogy fogyasszak valami alkoholt, eljöttek az egyetemi évek és már ez ment, néha egyedül is elsörözgettem a szobámba. Volt, hogy falásrohamok törtek rá, utána másnap és még pár azutáni nap, amíg a bűntudatom kitartott koplaltam, így végül se nem híztam, se nem fogytam, de tudtam, hogy ez így nagyon nem jó.


Ma leküzdöttem az alkoholproblémát, már ügyelek rá, hogy egyedül ne, csak alkalmakkor, társasággal igyak és mértékkel. A kényszeres evés még rám tört néha, de már ritka és már tudom, hogy a koplalás nem old meg semmit.


Az újabb nyavaja ami gyötör az a fogcsikorgatás. Már nagyon meglazultak a fogaim elöl és a fogzománcom is érzékenyebb, de nem tudom abbahagyni, csak akkor ha rágyújtok, vagy iszom.


Senki se mondaná meg rólam, mert jól titkolom, társaságban nem látszik semmi. Anyuék is örülnek, hogy ilyen jól tanulgatok, csinálgatom az egyetemet és önállósodom, nagyon borzalmas lenne, ha megtudnák ezeket.


Tudom, hogy valami lelki sz@rság vagy stressz lehet az oka, de már elegem van, hogy időszakosan más függőség alakul ki nálam. Ha az egyiket sikerül legyűrni, mint a cigit vagy az alkoholt, akkor előjön ez a fogcsikorgatás, rágcsálás vagy zabálhatnék.



2014. ápr. 27. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust mert az ezek mögött rejlő feszültségekkel kéne kezdeni valami, a háttér okokkal.
2014. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hm, hasonlón megyek keresztül, mint te, csak én nem függőségek terén, hanem tünetegységekben. De én is csak körbe-körbe forgok, tehát a fő probléma nem oldódik meg. :(

Én járok pszichológushoz, szerintem te is menj el, egyedül nehéz ezeket a sz@rokat megoldani. :(

2014. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egyszerűen nincs pénzem pszichológusra. ilyen helyeket 10 000/óra van, nem?
2014. ápr. 27. 17:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudsz járni ingyenes pszihológushoz is, egyetemeken szerintem pláne kötelező jelleggel lennie kellene ilyen lehetőségnek ingyen.
2014. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha vannak orvosaid, pl. házi orvosod, kérdezd meg tőle, hogy tudna-e neked tb alapon jót ajánlani, vagy pl. akár nőgyógyászodtól. Szerintem fognak tudni, legalábbis nekem tudtak jót ajánlani. És sajnos igen drágák, van ahol 13eFtokat is elkérnek 50 percért. :(
2014. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
önerőből, vmi önsegítő gyakorlattal, technikával nem lehetne szerintetek? ismer itt vki vmi ilyesmit? orvos bevonása nélkül kell ezt elintéznem
2014. ápr. 28. 20:28
 7/10 anonim válasza:
Nekem sikerult egyedul. Ha gondolod irj privit!
2014. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a #4.-es vagyok.

Van 'önsegítő gyakorlat' is, bár amit Én ajánlani tudok, ahhoz feltétlen szükséges egy szakember, mert csak Ő taníthatja meg Neked, de úgy érzem sokat segíthetne Neked:).

Itt olvashatsz róla bővebben : [link]


Nálam egyértelműen működött, és ingyenesen tanultam pszichológustól még annó annak idején:). Egyetemeken, kollégiumokon kell lennie ingyenes szakembernek, ezért is bátorkodtam ezt írni az anyagi hátterére a dolognak:).


Jobbulást,

szia, szia:).

2014. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én ezt a problémámat úgy oldottam meg, hogy egy olyan kényszeres cselekvésre szoktam át, ami nem káros.
2014. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elvileg minden körzetben van ingyenes pszichológus és pszichiáter. Ha súlyosabb az OCD mind a kettő szükséges. Egyébként a Nyírő Gyula kórházban van egy terápia kifejezetten kényszerbetegek számára. Az ország bármely területéről fogadnak betegeket. Teljesen ingyenes :)
2014. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!