Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Citromfű és orbáncfű tea, ér...

Citromfű és orbáncfű tea, ér valamit ha mindkettőt iszom? Mikor és mennyit igyak? Szociális fóbiám van, ha kicsit enyhít már az is jó.

Figyelt kérdés

Kérlek, ha nektek segített írjátok le. Fontos nagyon.

Mennyit igyak, hány filtert naponta, mindegye hogy melyik napszakban?


Igyekszem erős maradni, hátha a teák segítenek valamit, mert nagyon össze vagyok törve... :')


Vagy bármi más vénynélküli valami van szorongásra, írjátok le!!!


Szép napot! :)



2014. ápr. 28. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a helyes táplálkozás, helyes mozgás ÉS pszichés terápia lesz a megoldás.


Helyes táplálkozás elvileg mentes a pszichoaktív vegyületektől, toxinoktól amik negatívan hathatnak az idegrendszeredre így biológiailag okozhatnak pszichés zavarokat.


Mozgásterápia például Taichi mindenképpen jó hatással van a pszichénkre. Minden mozgás jó hatással lehet, ezeknek a csúcsa ez a mozgásforma.


Végezetül ha gyógynövényeket használsz, azt szakértő segítségével tedd. Szorongásról és fóbiáról írsz, ezeket a hagyományos kínai gyógyászat képes azonosítani, diagnosztizálni és ezt követően hatékonyan kezelni. Valódi orvostudományi módszerekkel a különböző pszichés állapotok (ha úgy tetszik állandósuló érzelmek, szorongások tehát kóros állapotok) feloldhatók, a probléma okai megszüntethetőek. Ehhez használhatók a gyógynövények, de nem biztos hogy az általad említett 2 növényre van szükséged. Ezért konzultálj szakértővel előbb!


Itt is írnánk tanácsot, csak mi még ha értünk is hozzá (én ilyen mélységben sajnos nem értek ehhez) nem tudjuk a lelki állapotodat távdiagnosztizálni :)

Ezért írtam én általános tanácsot táplálkozásról és edzésről, de konkrétabbat, gyógynövényeket nem tudok ajánlani.

2014. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

szerinted a pszichoterápia tényleg segítene?

még nem hallottam olyat, hogy egy szociális fóbiás meggyógyult volna:/

oldalakon viszont ezt a két teát ajánlják:)

2014. ápr. 28. 12:14
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, én a 'szociális fóbiát' eleve nem tudom olyan igazi betegségnek tekinteni.


Írd le mit érzel magadban, de az hogy zavar a sok ember, vagy ideges vagy ha sok ember rád figyel az teljesen megszokott, normális dolog.


Egyszerűen csak fejleszteni kellene a pszichénket, hogy ne legyünk semmilyen helyzetben sem görcsösek, sose érezzünk félelmet (de ezt direkt fejleszteni kell, ehhez is írtam a taichit) ilyen fejlődésben segíthetne elvileg a pszichoterápia is, de a keresztényeknek ilyenekben segít a vallásuk és a lelki pásztoruk (mondjuk a többi vallás is hasonlóképp hasznos lehet ilyen pszichés szempontból).


Viszont azt nem igazán hiszem, hogy a két nyugtató hatású tea megoldana ilyen problémákat. Mert ha nem is betegség, de problémának probléma. Lehet egy ideig elfedni gyógynövényekkel, természetes nyugtatókkal de valamiért feszültebb vagy mint ami egészséges lenne, ami célszerű lenne ezt pedig tudatos kezeléssel és változtatással lehet (szerintem) gyökerestül megváltoztatni. Ezzel együtt híve vagyok a gyógynövényhasználatnak is.

2014. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A gyógyszer, vagy gyógynövény enyhítheti a panaszt, de a megoldás mindenképp a terápia.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2014. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

de én nem félek, társaságra vágyom, barátokra mindennél jobban.

önbizalmam elfogadható.


viszont ott a tudatalattimban ez a betegség.. mert szerintem ez betegség..

bármit teszek nem tudom legyőzni..

annyi tervem volt... rengeteg célom.. semmit nem tudok emiatt megvalósítani:(

ez a szorongás, az elpirulás, a heves szívverés... :(

2014. ápr. 28. 13:15
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Zavarosan írsz! Nincs baj a barátkozással, de jaj a célok mag az elpirulás.....


Nem akarlak megbántani, csak azért, hogy edződjél.....:

Nos az a fokú naivitás a betegség, hogy teában képzelsz akkora erőt, ami specifikáltan pont a problémádban tud segíteni. Más komoly bajod nyilván nincs, de ne is legyen!

2014. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

erről beszélek, hogy baj van, mert nem tudok barátkozni, mert pánikba esek, és nem vagyok önmagam.

ha bunkózol ne is írj, épp erre nincs szükségem.

a tea az utolsó reményem, legyek bármilyen naiv is, már nem bírom a tétlenséget.

ítélkezni könnyű, ha benne lennél, nem lenne az!

és igen, teában a reményem.. az utolsó reményem.

hogy azon amit érzek, hátha segít picit is..

én kérek elnézést!

2014. ápr. 28. 16:18
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, mert tudom miröl írsz. Azért a gyógyfüvekkel is vigyázzál, nem szabad össze-vissza inni ezt sem. Másrészt ennek a betegségnek tényleg a legjobb ellenszere a gyakorlás. Pl kicsben, a boltban, a könyvtárban, a munkahelyen, szal bárhol, ahol vagy. Kommunikálj minékl többet, és nagyon gyakran. Ne akarj mindjárt az operában fellépni...

.

2014. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen ér valamit mindkét tea. Nekem generalizált szorongásom volt és igaz szedtem egy ideig kis adagban nyugtatót is, mert kellett, de a gyógyteák nekem sokat segítettek. Amikor nagy baj volt, akkor Citromfűből megittam napi 1 litert. A Cickafarkból napi 3 csészével igyál. Éjszakára is ihatsz belőlük és ha kevés vegyél be egy szem Valeriána relaxot.
2014. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A többi előttem szólóval ellentétben szerintem hasznos az ilyen problémák kezelésére az orbáncfű kivonatú készítmények. Ha nő vagy, vigyázz vele a fogamzásgátló miatt; ha feltűnően fehér bőrű akkor is mert most jön a nyár, könnyen hólyagos lehetsz tőle.

Szóval inkább ezt próbáld ki mint a nyugtatókat. Én orbáncfű kivonatot szedek, eleinte remotivot, most pedig zafírt.

Jobbulást.

2014. máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!