Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az extasy-ra rá lehet annyira...

Az extasy-ra rá lehet annyira szokni, hogy csak orvosi segítséggel lehessen abbahagyni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt ismerősöm aki szépen lassan ráfüggöt..:D Végén már azt vettem észre, hogy minden héten vagy majdnem minden másnap tolta. Bulikon is stb, de csak otthon hecc ből is néha be ekizet majd napokig jött le és semmit se evett. Már különbséget tett az mdma-ak között hogy melyik milyen. Én meg csak néztem semmit nem lehetett vele tenni azóta nem tudok felőle.
2014. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mi az az mdma?

Nem tudom, nem vagyok jártas ilyenbe csak érdekel, mert maga a drogosokkal foglalkozó pszichológia is érdekel.

2014. ápr. 28. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy az eki. Miért érdekel? Ja kifelejtettem antiszoc lett. Nekem full személyiség változásom volt :D
2014. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért mert érdekel a drogosokkal foglalkozó pszichológia, szeretnék pszichiáter lenni, de nemtudom bírnám-e lelkileg, állítólag csomóan összeroppanak. De nagyon szeretnék egyszer segíteni ilyen embereken.
2014. ápr. 28. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Pszichiáterek egyáltalán nem roppannak össze.

Sírnak, zokognak, könyörögnek náluk, ha elfogy a kikészített papírzsepi, hideg fejjel tesz még ki bőven.

Átlag ember is meg tud edződni érzelmileg, ez orvosoknál alapkövetelmény.

Esetleg az fárasztja a pszichiátereket, hogy folyamatosan megpróbálják átverni, hülyének nézni őket...... egy kis potya nyugtatóért zaklatják őket, naponta minimum két páciens.


Azzal pedig pláne ők vannak a legjobban tisztában, hogy a drogosoknak van-e még esélyük, előre tudja az orvos, ha menthetetlen a beteg...... nem lepi, nem viseli meg a halála.

2014. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenre rá lehet szokni, ha az ember hajlamos rá.

Az XTC-re és a többi drogra ez duplán igaz. Kevés a függő, mert ez egy tipikus parti drog, a legtöbb fogyasztó ritkán, nagyobb bulik alkalmával fogyaszt csak. Amíg nem szok hozzá az ember ahhoz, hogy XTC-t fogyaszt minden buli alkalmával, viszonylag ártalmatlan dolog.

Ha viszont havi rendszerességgel, esetleg már hetente, naponta fogyaszt valaki, gyorsan kialakul a függőség.


De ez a körülményektől is függ. Sose lehet tudni, mivel ütik fel a tablettákat, vagy hol kotyvasztották. Minnél tisztább az MDMA, annál kevesebb az adalékanyag, tehát kisebb az egészségkárosító hatása, jobban "üt", és az addiktiv adalékanyagokból is kevesebb kerül a szervezetbe, így "csak" maga az MDMA okoz függőséget. Viszont Magyarországon nehezen és nagyon drágán fogsz "jó minőségű" ekit találni. Telerakják minden szarral, amitől csak még addiktívabb lesz a cucc.


Röviden: Igen, rá lehet szokni, és a rossz minőségű cuccra egyszerűbb, mint a drágább, "jobb" féle ekire.

2014. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne feledkezzünk meg a

pszichés függőségről sem.

Azt gyorsan okoz, minden ami "jó" vagy annak tűnik.

Nem reszket az elvonási tünetektől a pszichés függő, abba nem halhat bele

de ő is

mindent megad egy újabb élményért.

2014. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na szóval. Az eki eredetileg MDMA-t jelentett, de ma ez már abszolút nem így van. Nagyon nehéz valódi MDMA-t szerezni, a legtöbb extasy-ról nem lehet tudni, hogy mi van benne, ezért is nehéz róla beszélni. Általában, szerinem nem vészesebb mint az alkohol. A tiszta MDMA pedig biztos, hogy nem vészes, rászokni fizikailag sem könnyű, mert toleranciát alakít (tehát legalább egy hetet érdemes várni, mielőtt az ember újra használná, különben alig hat). Szóval szertől és embertől függ.
2014. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!