Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyulás lehetséges?

Gyógyulás lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha bárkinek van sikerszotirja, tehát kigyógyult bármilyen mentális betegségből, kérlek írja le, hogy hogyan, mennyi idő alatt, miből stb.

2014. máj. 19. 13:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
sikersztorija*
2014. máj. 19. 13:55
 2/12 anonim válasza:
100%
Nekem kb. egy hónapig úgy tűnt, hogy kigyógyultam a bajaimból, és van egy pár... De most teljesen visszaestem. Szóval én már kezdek kételkedni a teljes gyógyulás históriában...
2014. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Teljes gyógyulás megfelelő pszichoterápiával lehetséges. Gyógyszeres kezelésnél fennáll a visszaesés lehetősége, ha a pszichés betegség eredete nem kerül feldolgozásra.
2014. máj. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Én a szociális fóbiámat már majdnem "kinőttem". Még van valami maradék belőle, de már nagyon nagy utat tettem meg, azóta, hogy a buszra se mertem felszállni. Viszont nem mondanám sikersztorinak, mert eléggé pyrrhoszi (vagy pürrhoszi, mindegy). Tele vagyok frusztráltsággal, keserűséggel és haraggal, ami furcsa mód erőt ad és nemcsak a fóbiám kopott el ettől, de magabiztosabb is lettem és bizonyos módon erősebb. Csakhát nem vagyok boldog és nem is leszek soha (innen ered a harag meg a többi).
2014. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csakhát nem vagyok boldog és nem is leszek soha (innen ered a harag meg a többi)."


Ez egy saját magát beteljesítő jóslat. Ne csodálkozz, ha megvalósul. A megfelelő pszichoterápia lehetősége Neked is meg van.

2014. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
33%
Negyedik vagyok. Nem pszichoterápiától leszek boldog, az nem oldja meg. De igazából inkább dühös akarok maradni, mert jó érzés. És dühít a gondolat amúgyis, hogy váratlanul hirtelen minden jóra fordul. Hát már ne forduljon, mostmár nem kell a boldogság.
2014. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A depresszió, szorongás gyakorlatilag egy természetes reakció az adott "környezetei" felállásra.


Ha valaki magányos, gyászol, munkanélküli, beteg...akkor természetes, bár egyáltalán nem kellemes reakció az, amit sokan "pszichés betegségnek" cimkéznek.


Az esetek óriási többségében ez egy élethelyzetre adott adekvált válasz. Néha valóban betegség, mert pszichés "ok nélkül" jön létre. Pl. hormonális alapon kialakuló depresszió stb.


Ergo, amit betegségnek hívsz az nem betegség, hanem egy normális reakció.


Megoldani úgy lehet, hogy azon a környezeti "felálláson" változtatsz, ami kiváltotta.


Ez sokszor nem megy egyedül, érdemes szakember segítségét kérni (pszichológus). Ő segít megérteni és feldolgozni, kezelni.


Olyan is van, hogy a "betegség" (ami nem betegség), magától rendeződik, mert rendeződik a kiváltó ok...például munkához jut az illető, megismerkedik valakivel és a gyász is idővel alábbhagy.


Az, hogy ezek normális reakciók még nem jelenti azt, hogy kellemesek...senki sem szeret depis lenni, vagy szorongó.


Minden esetre érdemes ezeket kezelni szakember segítségével, ha egyedül nem megy.


Tehát, ha azért tette fel a kérdést, mert magának is "betegsége" van, akkor ne skatulyázza/cimkézze fel magát pszichés betegséggel...így-vagy úgy rendeződni fog a dolog. Szinte biztosan. A depresszió egy "epizód" általán az ember életében.


Vannak persze nehezebb esetek...mániás depresszió, skizofrénia...


Gyógyszeresen "kezelni" azért nem túl optimális, mert azt a bizonyos "környezeti" okot, ami kiváltotta a depressziót/szorongást nem dolgozza fel. A gyógyszer gyakorlatilag fixálja az embert a bajában, nem oldja meg a problémát, csak a tüneteket kozmetikázza.


Szerintem minden esetben arra érdemes törekedni, hogy pszichológus segítségével feldolgozza a kiváltó okokat...


Nincs szükség "púderre" az esetek döntő többségében.

Persze vannak kivételek.

2014. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszik az utolsó hozzászólás.

Én nem vagyok gyógyulófélbe, de most az egyik ismerősöm volt kineziológusnál és azt mondja segített neki. nem tudom kérdező te próbáltad. Állítása szerint megadott dátumokat amikor történt az életébe olyaqn törés, nagyobb trauma.....és azokat fogják feldolgozni. Hát nem tudom higyjek-e benne.

2014. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mármint a kineziológus adta meg az időpontokat, és kérdezett rá, hogy mi történhetett akkor.
2014. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

2009 - es diagnózisom: Epizódikusan jelentkező pánikroham.


2012 januárjában letettem minden gyógyszert. Teljesen lábra álltam. Szükség volt hozzá egy jól működő párkapcsolatra, azóta a lány már a feleségem. :)

Minden nap komoly stressz alatt állok, de nem csuklok meg, nem pánikolok, nem szorongok, mert nincs rá szükség.

Megélem az érzelmeimet, nem fojtom el magamba a a felgyülemlett mocskot. nem törődök mások véleményével, nem próbálok meg mindenkinek megfelelni. Engem nem a gyógyszerek segítettek igazán, saját magam mentettem meg.

Gyógyszerek nélkül is tudom kezelni a problémáimat és a lényeg: tudom, hogy nem vagyok egyedül.

Szóval van teljes gyógyulás :)

2014. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!