Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus nélkül hogy...

Pszichológus nélkül hogy tudnék rendbejönni? Úgy érzem nem vagyok normális.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Úgy 2 éve nagyon hirtelen kiborulok, kimondok mindent amit gondolok,sírok(ez csak otthon jon rám) és nem engedek közel senkit magamhoz. Szinte semmi nem érdekel, a tanáraim fel is hívták a szüleimet hogy "elfogadhatatlan vagyok". Gyerekkoromban sem voltak barátaim, nagyon elzártak,tiltottak mindenkitől .Most sosem beszélek senkivel, de nem is igénylem (egy hasonló embert (stílusban és értékrendben, mert még egy ilyen dilis ember nincs)szivesen tartanék barátomnak,de nem tudok megismerni embereket. Érzéseim sem nagyon vannak egy ideje,hidegen hagy minden,senkit sem szeretek, nem aggódok stb...

pszichológus esélytelen, szüleim szerint nincs bajom.


2014. máj. 26. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Feltehetően a nevelés nem volt megfelelő, de ehhez most a hormonális hangulatingadozások is hozzájönnek.
2014. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hektorr7 ***** válasza:
KAMASZ vagy és ilyen korban ez teljesen természetes!! :)
2014. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előttem szólókkal egyetértek. Ha Neked megfelel ez az állapot, akkor a tanerővel ne foglalkozz. Szüleid szerint nincs bajod, de ha ez a helyzet számodra is kényelmetlen, akkor érdemes lenne valamerre elindulnod (és úgy tűnik, hogy nem vagy elégedett ezzel az állapottal: "úgy érzem nem vagyok normális"). Ha eleve befelé forduló vagy, akkor ilyen korban nem kirívó viselkedés.

Ha változtatni szeretnél, utána olvashatsz neten, könyvekben, hogy milyen változtatási lehetőséged van jobb-léted érdekében. És ebben az esetben lehet, hogy mégiscsak kéne beszélned valakivel.

2014. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon nem természetes, főleg ilyen korban hogy valaki 2 év alatt a szülein kívül szószerint senkivel nem beszél,és tök egyedül van elképzelt barátok maximum...

Mivel a szüleim szerint ez a normális hogy valaki elmegy iskolába,hazajön,és ül a földön az üres falat bámulva órákon át, a pszichológus esélytelen. Nemtudom hogy mit csináljak, nem szeretnék megőrülni.

2014. máj. 27. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak ötletelni tudok, hogy mik a lehetőségeid, de hogy eredeti kérdésedre válaszoljak, pszichológus nélkül úgy tudnál rendbe jönni, ha nyitnál a külvilág felé. Nem azt mondom, hogy azonnal életre szóló barátságokat kell kötni. Ami ezt segítheti, a sportolás, főleg a csapatjátékokban való részvétel. Szüleid el sem engednek sehová? Mert ha az érdeklődési körödnek megfelelő különórákra (sport, zenetanulás, kreatív tevékenységek)el tudnál járni, ki tudnál szakadni ebből a szoros szülői kötelékből. Zárójelben kérdezem, hogy a tanerő mitől tart Téged elfogadhatatlannak? Lövöd magad, trágárságokat vágsz mások fejéhez, verekedsz, vagy mi?
2014. máj. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Állítólag semmi helyem gimnáziumban mert semmi iránt nem mutatok érdeklődést és "lázadok " . Bár egész nap ülök és nézek ki a fejemből meg gondolkodok hülye dolgokon.... De nem gátolom őket. Az átlagom sem rossz, 4.5
2014. máj. 28. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!