Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek túl ezen?...

Hogyan legyek túl ezen? Esetleg személyes tapaszalatok, tanácsok? Tényleg csak a pszichologus segíthet?

Figyelt kérdés
Nyáron elkezdtem odafigyleni az étkezésemre jobban, vagyis ez csak annyiból állt, hogy nem vacsoráztam nagyon sokat és korábban ettem.Majd a többi étkezésnél is egyre kevesebbet. Ennek következménye az, hogy 10kilót fogytam. most 50-51 kiló vagyok, anno 60 körül. a 173 centimhez. Tudom, hogy többet kéne ennem, vagy legalább normális adagokat, de nem megy. Tudom, hogy nem vagyok kövér és attól nem híznék el, hogy 6 körül megennék egy magvas zsömit, de egyszerűen megkattantam. Régebben simán vacsiztam 8 körül fehér kenyeret kakaóal és sosem híztam el. Mindg tartottam a 60kilót. Most meg...ebéd után már csak max gyümit eszem de azt is 4-5körül. Persze így csak tobvább fogyok. Esténként lelkiismeretfurdalásom lesz, hogy ezt teszem magammal és elhatározom, hogy holnaptól, úgy lesz mint régen. De nem valósul meg. Félek, hogy soha többé nem fogok tudni a nélkül enni, hogy lelkiismeretfurdalásom legyen, vagy bármi ilyesmi!Félek, hogy tönkreteszem magam örökre.Még ezzel a tudattal sem sikerül normálisan ennem. Mi a teendő? Személyes taasztalatok? Tanácsok??! Egyébként nem jött meg október óta...sejtem ettől..:(
2009. dec. 30. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem pszichológus kell, hanem nagy adag akaraterő. Ne egyik napról a másikra próbálj változtatni, hanem fokozatosan, ahogy le is szoktál az evésről, csak most visszafelé kell beindítanod a dolgot.
2009. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van! És nem bűn az evés... Naponta egyél ötször, egyél sok csokit, meg finom nagymama főztjét, olyan dolgokat mindig amit megkívánsz.
2009. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Keress rá a neten étkezési tanácsadóra, szerintem tudnak segíteni neked, adnak tanácsot hogyan kezdj el normálisan étkezni. Néhány kg még elférne rajtad, szerintem kevés az 50 kg a magasságodhoz.
2009. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ne azért legyen bűntudatod hogy ettél,hanem azért lehetne aggódni,hogy nagyon komoly beteg lehetsz ha nem eszel rendesen,és ha tovább fogysz.mondíg ez legyen az eszedben ha eszel,hogy muszáj enni,mert különben beteg leszek.
2009. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és szerintetek túl lehet ezen jutni teljeen?:(
2009. dec. 30. 22:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Hehehe, neked a bárátnőmmel kellene haverkodni. Imád kajálni, viszont magába nem tud enni. Két perc alatt rádbeszélne egy kis nasit, egy pizzát. Úgy tud mesélni, hogy rosszul lesz az ember, ha nem harap valamit :D
2009. dec. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
félek ő sem tudna rávenni:D báááár kitudja :D
2009. dec. 31. 15:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Na igen már megint ez a piszok karcsúság, pedig már látszanak a csontjaid!! Napról napra tessék egyre többet enni. És kiverni a fejedből a hülye gondolatokat. Szedd össze magad! Hidd el nem lesz jó vége. Kiürülnek a vitamin tartalékaid, felborul a hormonháztarásod, és valóban a ciklusod is ettől borult fel.
2010. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sosem voltam ilyn elborúl elméjű..nemtudom mi lett velem.. de visszafordulni is nagyon nehéz!
2010. jan. 2. 18:35
 10/11 anonim ***** válasza:

azt írtad, hogy vacsi ként csak gyümiket eszel esetleg próbáld meg a citromkarikát cukorba tunkolva. eszméletlen finom /szerintem/ és ha sok cukorral eszed, biztos felmegy rád 1-2 kiló. esetleg próbálj meg dinnyét szerezni, mert attol jól fogsz lakni amikor eszed, de néhány óra múlva megéhezel, és akkor kénytelen leszel valamit ennni

nem tudom hogy beválik-e, nekem nem voltak ilyen problémáim de azért remélem hogy tudtam segíteni

sok sikert :D

2010. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!