Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El kellene mennem pszichológus...

El kellene mennem pszichológushoz/pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,lány. Volt mostohaapám megtört érzelmileg. Lelki terrorban tartott. Iszonyatos nagy düht érzek iránta. Már 2 éve elköltöztünk, de még mindig mindenre emlékszem amit velem tett. Az évek során a dühöm csak fokozódott, mert most tudom, hogy elvan ku*va gazdagon vhol egy luxusvillában,dolgoznia úgyse kell járnia hisz 30 millió csücsül a zsebében. Mi meg itt anyámmal megdöglünk az albérletben. Biztos vagyok benne, hogy tavaly nyáron depressziós voltam, és ez most a nyáriszünet közeledtével kezd felerősödni. Szerintem szociális fóbiám is van. Nagyon nem szeretem az embereket,nincsenek barátaim, folyton bánt mindenki a semmiért. Kiközösítenek, az önbizalmam a porig rombolták. Amikor felelni hívnak ki, akármennyit is tanultam, elfelejtek mindent, kiszárad a szám, nem merek senkire se nézni csak lenézek, izzadok. Remeg a lábam, úgy érzem átégetik a figyelő tekintetek a testem, minden apró hibámat észrevennék, azonnal leégnék az egész osztály előtt.Nagyon rossz. Anyám nem foglalkozik velem, és nem tudom hogy mondjam meg neki, hogy szeretnék pszichológushoz/pszichiáterhez járni, hogy egyáltalán tudjam mégis mi a bajom, esetleg gyógyszert szedni rá, mert én is normális életet akarok élni.

2014. jún. 4. 12:22
 1/8 anonim válasza:
100%
Minnél hamarabb keress fel egy szakembert! Kezdésnek lehet elég a kerületi családsegítő szolgálat, ott biztos tudnak segíteni! Kitartást
2014. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs a közeledben más, aki egy kis lelki erőt önthetne beléd, akkor jó a pszichológushoz/pszichiáter.


Az első lépcső az, hogy segít rávezetni arra, hogy mi az amit most is szerethetőnek érzel magadban, mi az ami hiányzik. Mondjuk sok olyan dolgot amit megoldhatna pl. egy bőségesebb családi költségvetés semmilyen pszichológus vagy gyógyszer sem fog megoldani.


Mondjuk esetedben egy kiegyensúlyozott helyzet lehetne, hogy bár nem élsz túl jó anyagi körülmények között, de környezetedben (új suli kapcsán most erre nagy esély) sikeres, elismert és népszerű lennél tanárok és diákok közt is. Ha pedig egy neked tetsző srác is beléd esne, magánéleti boldogságot megtalálnád, akkor jobb kedvel végeznéd a tanulást is.

2014. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.!

Annyira nem élünk rosszul, de azért sokszor spórolni kell. És igen.. ez az egyetlen ok amiért még nem lettem öngyilkos. Hogy hátha lesz egy fiúm és boldog leszek vele. De nem hinném, hogy lesz. nem vagyok túl szép. De viszont tényleg tenni kéne valamit, mert ha nyáriszünetben én itt magamra maradok egész nap.. Nem is merem elképzelni miket tennék magammal. Egyszer már borotvapengével vágtam fel a csuklóm, és teljes elégedettségekkel néztem a sebeket..

2014. jún. 4. 12:59
 4/8 anonim válasza:
100%

Első válaszoló vagyok!

Kérlek menj le a családsegítőbe, ott több mint valószínű hogy ajánlanak valakit aki segít neked! Mi is szegények vagyunk, kilakoltatás volt majdnem. Eljegyeztek megcsaltak elhagytak... Elvesztettem a babám, tudom milyen én nyugtatókon éltem 2 évig de olyan szinten hogy napi 2-3 volt már a minimum. Jelenleg boldog párkapcsolatban élek, pedig én is azt hittem hogy soha nem lesz jobb az életem! NE add fel

2014. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,

nagyon sajnálom ami veled történt. Örülök, hogy most minden rendben.

Anyámnak elmondtam ezt az egészet, és most nézett nekem egy pszichiátert. Nem tudom mi lesz belőle, vagy h használ-e egyáltalán de egy próbált megért. Gondolom kapunk majd 'kórlapot' h mi a bajom, meg talán gyógyszert. Nem tudom h megy ez..

2014. jún. 4. 15:42
 6/8 anonim válasza:
100%
A te esetedben én nem biztos hogy adnék gyógyszert, írd majd meg mindenképp mi lett
2014. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

rendben

én se szeretnék gyógyszert szedni, állítólag nagyon károsak..

2014. jún. 4. 16:11
 8/8 Joola ***** válasza:
amennyiben nem tudsz eljutni szakemberhez, még mindig segíthet a lelkisegély szolgálat. általában ingyen hívható, nézz utána a neten, hogy a lakóhelyedről melyiket tudod elérni!
2014. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!