Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax sr jobb mint a xanax?...

Xanax sr jobb mint a xanax? Tapasztalatok mellékhatásokról?

Figyelt kérdés
3x0,5 mg xanaxot szedek pánikbetegségre lassan két és fél éve, csak ezt, egyéb gyógyszert nem, de a szervezetem hozzászokott, közben hol jobb, hol rosszabb állapotban voltam, most kezelőorvosom javasolta a xanax sr-t, mert már nagyobb dózist kívánna a szervezetem. Van aki sima xanaxról sr-re váltott, volt vmi mellékhatása, leginkább a szédüléstől tartok...

2014. jún. 8. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvonós simerősöm szedte az erősebbeket,eredménytelenül.

Tudom Én is milyen a sanax és az hogy milyen leszokni róla....

Valami természetes megoldást kéne találnod ahelyett hogy ilyen gyógyszerekkel tömnéd magad!

2014. jún. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hatóanyag tartalma ugyanannyi, akkor az SR csak annyiban már, hogy nyújtottan/lassabban adja le az alprazolámumot, így nem lesz akkora napi ingadozás a hatásban. (SR- slow release vagyis lassú felszabadulás)

Mellékhatások ugyanazok.

2014. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ismerős szedte, nála ilyen nagyon kómás-zombi állapotot váltott ki, szeretnék természetes megoldást találni, ezért sem vagyok hajlandó mást beszedni, a természetes bogyók, teák, azok eddig túl gyengék voltak, többször hagytam el a gyógyszert, de sajnos mindig újra kellett...autogén tréninget, hasi légzést is megtanultam, de még így is csak stagnál az állapotom...

Köszi a váalszokat!

2014. jún. 8. 18:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Megkérdem, pszichiáter kezel, vagy háziorvos?

Jó lenne megbeszélni vele, mert ha nyugtatóból többet kíván a szervezeted, mint eddig, az általában a betegség súlyosbodását jelenti. De hogy 2,5 évig xanaxot szedetni? Fura.

2014. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4/4 Időpont ma 21:18

Nem fura ennyi ideig szedni,valaki tovább is szedi (orvos javaslatával)

És hogy egyre többet kíván a szervezet az nem azt jelenti hogy a betegség súlyosbodik hanem azt hogy a gyógyszerhez kezd hozzászokni a szervezet és mindig egyre több kell vagy keményebb.Ez is olyan mint a drog...Nem könnyű lejönni sem róla.

2014. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A négyesnek írnám,ha neked 2,5 év fura akkor mit szólsz ahhoz,hogy szakorvos több mint 12 évig írta fel. Úgy,hogy amikor mondtam,hogy valami nincs rendben,mindig azt válaszolta,hogy a tünetek erősödtek fel. Én meg bekajáltam a dumáját meg a "gyógyszerét" , most már tudom,hogy már akkor elvonási tüneteim voltak miközben még mindig szedtem a bogyókat. Csak ennyit a "szakorvosokról"
2014. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez így van, olyan lehet, mint a drog, a gyógyszerfüggőség már kialakult, és nekem is vannak elvonási tüneteim, ha később veszem be, pl rám tör a szorongás, a betegtájékoztatón is rajta van, hogy normál kezelés mellett kialakulhat. Pszichiáter kezel. Tudtommal háziorvos fel sem írhatja a 0,5 mg-os xanaxot illetve az sr-t...bár ebben nem vagyok biztos.
2014. jún. 24. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!