Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan ismerhető fel, ha...

Honnan ismerhető fel, ha valaki bipoláris zavarban szenved? Tudom a neten olvashatok erről cikkeket, tanulmányokat de az érdekel, hogy ti ezzel kapcsolatban mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

#betegség #biploáris
2014. jún. 11. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ezt CSAK orvos tudja megállapítani HOSSZAS vizsgálatsorozatok után.


Interneten nem fogsz tudni diagnózist felállítani, legalább is megbízhatóan nem. Nem véletlen, hogy az orvosok ezt több évig tanulják.

2014. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazándiból az érdekelne, ha valakinek a környezetében van hasonló beteg (aki már diagnosztizálva van) külső szemmel mi a véleménye róla? Hogy látja őt?
2014. jún. 11. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mániás vagy kevert szakaszaiban

túlpörög, önmagát rendkívül szórakoztatónak, találékonynak, szórakoztatónak érzi.

Minderről kezdetben nincs tudomása.

Kezelés eredményeként kezdetben már észleli a kilengéseket, de csak később tud kellő önuralommal viselkedni.

Külső visszajelzések gyógyító erejűek.


Sokáig a környezete árt neki azzal, hogy viccesnek ítéli ezzel hamis képet ad, egyenesen belelovalja a pörgésbe.

Nem szabad adni alá a lovat, mert ő

félreérti és árt magának.

2014. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Olvastam a mániás, kevert, depressziós fázisokról. Vajon ez egész életen át kíséri az illetőt vagy létezik erre gyógymód, esetleg mérsékelni a dolgot valamennyire?
2014. jún. 11. 20:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Hangulatstabilizátor szedése élete végéig javasolt. minimum fenntartó, megelőző kezelésként.

Az együttműködés és a betegségtudat ébredése a leghasznosabb, így megőrizhető a munkaképesség és nem rekeszti ki teljesen a közössége sem.

Ezen optimális esetben sem gyógyítható betegség, csak a tünetei enyhíthetők, akár tünetmentessé is tehető.

(Genetikai hajlammal örökletes, viszont 40-45 éves kor fölött nem jellemző, hogy kialakul.)

2014. jún. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. jún. 12. 18:07
 7/10 Arnold901005 ***** válasza:
100%

Szia!


Remélem, nem gond, hogy nem külső szemlélő vagyok, hanem maga egy bipoláris zavaros személy, aki saját tapasztalatot tud írni:


Mániás szakaszban a fellegekben járok, minden jó, minden szép, boldog vagyok - akár a semmitől is... -, motivált leszek, céljaim lesznek - sokszor olyasmik is, amiket képtelenség elérni, de olyankor mégis elhiszem, hogy sikerül -, képes vagyok nevetőgörcsöt kapni, kapkodok, gyorsan beszélek és sokat, van, hogy el sem tudom mondani, amit szeretnék, mert minden összekuszálódik a fejemben, volt, hogy 26 órát voltam ébren, fáradtság érzés nélkül, stb. Szóval pörgök testileg is és hangulatilag is.

Zuhanáskor pedig visszatérő rossz gondolatok vannak, halállal foglalkozó gondolatok is, ahogy ok nélkül tud jó kedvem lenni, így ok nélkül tud nagyon rossz is lenni, volt már öngyilkossági kísérletem, kárt is szoktam magamban tenni, minden iránt érdektelen vagyok, rengeteget alszom, stb.

Kevert fázis is szokott lenni, amikor keverednek a mánia és a depresszió tünetei. Néha őrület az egész...

2014. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy megosztottad ezt velem, hasznos a számomra. Olyan szakasz is van az életedben, amikor nem vagy se nagyon lenn, se nagyon fenn? Úgymond tünetmentes időszak?
2014. jún. 13. 19:19
 9/10 Arnold901005 ***** válasza:
Nincs olyan szakasz. Valamelyik irányba mindig "el vagyok csúszva", csak a pörgés/zuhanás mértéke változik. ...vagy kevert fázisban vagyok.
2014. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Arnold901005 ***** válasza:
Elnézést, lemaradt a köszönés, utólag szia! Szétszórt vagyok :D
2014. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!