Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasznos lehet a düh levezetése...

Rodrigoo kérdése:

Hasznos lehet a düh levezetése valamilyen tárgy ütlegelésével (párna, bokszzsák) a megnyugvás eléréséhez?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mennyire válik be a következő "tanács":


Ha harag, neheztelés, ami ki akar belőlünk törni, akkor szükségünk lesz egy olyan zárt helyre, ahol nyugodtan csinálhatunk zajt, valamint néhány olyan tárgyra, amit agyba-főbe verhetünk. Addig ütjük-vágjuk ezeket, amik teljesen kimerülünk, ha szükséges több menetben megismételhetjük a dühöngést. Közben kiabáljuk, sírjunk, káromkodjunk, fenyegetőzzünk. A végén - kb. 30-45 perc után meglepően nyugodtnak fogjuk érezni magunkat.



2014. jún. 11. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze az Amerikaiaknál ez a megszokott,terápiás habszivacs baseballütő.
2014. jún. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A leghatásosabb, ha falba vered a fejed.
2014. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miért, mert elmegy a kedved utána a dühöngéstől? Lesz annál nagyobb gondod is (mondjuk agyrázkodás)?
2014. jún. 12. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem tökéletes! Sokkal inkább tárgyakon vezesd le a feszültséget, mint embereken, ez a legfontosabb! Ha pl van egy öreg, rossz nyomtató, az nyugodtan lehet "áldozat"! Hidd el, nyugodtabb leszel! Ezeket a feszültségeket igenis le kell vezetni, kinek hogyan...
2014. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, azt ajánlod, hogy mindenképpen le kell vezetni a feszültséget, és ezt jobb ha valamilyen tárgyon végzed. Tehát a levezetés megnyugváshoz vezet és ez hamarább történik mintha magadba fojtanád? Eddig többnyire e vélemény mellett vannak az emberek. Válaszok egy kivételével, ami ironikusnak vélek (2#), emellett voksolt.
2014. jún. 18. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon mérges vagy az ironikus válasz ér a legkevesebbet... Nos nézd, ha emberen vezetnéd le, azt kerüld. Még mindig inkább fojtsd el, mint emberen vezesd le, de sokkal jobb tárgyon levezetni, vagy mondjuk,ha valami kemény küzdősportot választasz. :)


Ismerek én igazi jótét lélek embert, aki borzasztó sokat segít az embereknek, na ő pl cselgáncsozik keményen és pankráció showkra is eljár, így vezeti le a feszkót!:)


Magam részéről, amikor nagyon elegem lett mindenből, akkor rommá vertem egy tintasugaras nyomtatót (lehet lepontozni, a nyomtató kukába ment volna, senki nem volt otthon, minden emberrel korrekt voltam, senkit nem bántottam meg) és utána én voltam a nyugalom mintaképe. Fáradtsággal vegyes nyugalom vett erőt rajtam, de igazából hónapokig nyugodtabb voltam. :)


Alap szinten agy jó AC DC cd is jó lehet, meg egy fasza fejhallgató! :D

2014. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!