Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pán Péter szindrómás 27/F-ként...

Pán Péter szindrómás 27/F-ként hol találhatnék igaz társra, barátokra?

Figyelt kérdés

Leírom az állapotom dióhéjban (bár még így is hosszú lesz). Biológiailag és értelmileg felnőttem, de érzelmileg nem sikerült. Az anyám halálba itta magát, amikor 9 éves voltam és magamat vádoltam a történtekért, megrekedtem a kb: 10 éves szinten. A lányok látták, hogy problémáim vannak ezért egész kamaszkoromban mellőztek, pedig jó lett volna valakivel akár csak baráti szinten beszélgetni. Most 27 éves vagyok papíron, mindenki úgy tekint rám, mint egy felnőtt emberre és ilyen elvárásokat is támasztanak felém, de emiatt éveken keresztül depresszív állapotban voltam és jelenleg is hullámzik. Ha a munkám vagy magánéletem nagyobb terhekkel és kötelességekkel közeledik felém, a képzeletembe menekülök az összeroppanás elől. Annak ellenére, hogy rettentő magányosnak érzem magam minden ismerősöm között, nem vagyok kifejezetten antiszociális, mindössze arról van szó, hogy teljesen más dolgok érdekelnek, mint a kortársaimat, eltérő igényeink vannak. Számukra az is megfelel, ha éveken keresztül eljárunk inni és koncertekre és bulikba és kocsmákba, meg diskurálni az élet nagy kérdéseiről. Nekem nem ez jelenti az életet. Ha lenne kivel, mert ő is igényelné, azt hiszem folyton hülyéskednénk és játszanánk. Nekem kell az, hogy vizipisztollyal csatázzunk, ki kell próbálnom milyen kajacsatázni, vagy csak spontán ennek-annak tettetni magunkat, gátat építeni valami patakra, vagy felfedező expedíciókra menni. Ezek a dolgok, amikből mások már "kinőttek" számomra sokkal többet jelentenek, mint valahol lazulni egy vízipipa mellett vagy fesztiválon csápolni. És óriási igényem van az intimitásra is, de úgy, hogy a másikra barátként vagy testvéremként tekintek. A párkapcsolatokkal nem tudok mit kezdeni, mert azokba, meg a szexbe is a nők "férfit" keresnek, mindig, és mindig óriási feszültséggel töltött el, hogy próbáltam megfelelni ennek a szerepnek, és nem is igazán tudtam, mert belül még nem nőttem fel, a másik nem engem szeretett, hanem azt, amit látni akart.


Tudom, hogy ez nem kifejezetten "egészséges", de nem azért, mert másokat éppenséggel egészségesnek tartok, az emberek jelentős része beteg, csak ki-ki másképp. Ugyanakkor ahhoz, hogy fel tudjak nőni rendesen, szükségem van egy olyan biztonságérzetre és stabilitásra, amit egyedül nem tudok megteremteni. Próbáltam. A bennem élő gyermeket kimutattam, és a környezetem nem tud vele mit kezdeni, én pedig nem tudom külső szeretet hiányában ezt fenntartani. Olykor, ha padlóra kerülök, mert heteken keresztül csak dolgozom és alszom és senki sem kiváncsi rám, vagy aki mégis, az tanácstalan és tehetetlen velem szemben... olykor a halálra gondolok és sírok. Pedig nem akarom eldobni magamtól az életem, de rossz érzés így élni, hogy tehetetlennek érzem magam én is, miközben tudom, hogy annyi mindenre képes vagyok és rettentő boldog is lehetnék, mindössze nincs kivel megosztani mindezt, mert az emberek szerint az a bajom, hogy nem nőttem fel, holott szerintem pedig az, hogy ők felnőttek. Ezeket a szakaszokat nem lehet csak úgy átugrani, pusztán mert az élet úgy gondolta, hogy kitol velem, nem mondhatok le csak úgy minden vágyamról és álmomról, mert másoknak már sikerült beállni a sorba, én még egy kölyök vagyok és ha valaha is fel fogok nőni, az csak úgy sikerülhet, ha be tudom pótolni a gyerekkort valakikkel, ami elveszett. És mi abban a rossz, hiszen annyi boldogtalan felnőtt járkál mindenütt, talán pont nekik legyen igazuk?



2014. jún. 15. 01:27
1 2
 1/13 piriiiiii ***** válasza:
30%

Élj úgy, ahogy jónak érzed! Ne idomulj azokhoz a jelentős számú emberekhez, akik betegek! Idomulj a belső elvárásaidhoz.

Ahhoz pedig, hogy megfelelő társat találj, nyilvánvalóan fiatalabbak között kell keresned. Csak tudod, sokszor az a sok, ostoba és beteg "felnőtt ember" ezt rossz szemmel nézi. Micheal Jackson erre tökéletes példa. Ő egy örök gyermek maradt mindig is, aki szeretett volna szeretetet adni és kapni. Ő látta a gyermekek tisztaságát és vidámságát. Erre a kívülálló, vak emberek megbélyegezték, és nem látták meg azt, amit ő nagyon jól meglátott.

Egyébként is... az a felnőtt, aki lezárta a gyermeki korszakát, nem teljes ember.

2014. jún. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jól esik ilyeneket olvasni, de azt hiszem én nem bírnám jól a megbélyegezést. Igen, Michael Jackson is ilyen volt és azt hiszem én is úgy tekintek a gyerekekre, mint egyenlő felekre velem szemben, nem pedig mint alsóbbrendű valakikre, akik nem érthetnek meg komoly dolgokat. És az ő mosolyuk és bizalmuk és szeretetük a világot jelenti, de a felnőttek úgyis azt látnák amit látni akarnak, ártó szándékot, azt meg nem tudnám igazán elviselni. Előbb a felnőttek közt is meg kéne tanulnom oldottnak lenni és jól érezni magam, és ha látják, hogy ilyen vagyok természetesen akkor nem lesz differencia, hogy olyanokkal töltöm az időm, akikkel jobban megértjük egymást. De képzeld el, hogy valakivel megszeretitek egymást és életre szóló barátságot köttök, és mindenben fontos neked a véleménye is, erre betrappol a képbe valaki, aki eltiltja tőled, mert azzal jön, hogy beteges dolog úgy tekinteni más gyerekére, mintha valaki fontos lenne neked, és elkezdi a gyűlöletteljes hadjáratát ellened. És a társadalom támogatná, mert ezt jogilag megteheti: életeket tehet tönkre a felelősség szikrája nélkül. Túl sok szerettemet vesztettem már el ahhoz, hogy buta felnőttek ítéletére bízzam a nekem fontos kapcsolatokat...
2014. jún. 15. 02:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok abban, h nem vagy egyedül. Merj önmagad lenni! Sajnos elvárják tőlünk, h minél előbb felnőljünk, s felelősséget vállaljunk tetteinkért.Lehet eddig rossz helyen keresgéltél, rengeteg párkapcsolati oldal fellelhető a neten már. Barátokat azonban leginkább, ha kimozdulsz akkor találsz. Esetleg gondoltál arra, h egy szakemberrel beszélgess, hátha tud segiteni? Igen értelmes srácnak tünsz. Én a mai napig imádom a plůsseimet, szeretek játszótéren hintázni, csùzdázni. Szóval hátha segitene az is, ha csak ki mennél és hintáznál egy jót :) légy öagad!
2014. jún. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 piriiiiii ***** válasza:

Tényleg sok ember beteg, sok felnőtt ember ostoba és nehéz felfogású, ha igazi érzelmekről van szó. De vannak felnőttek, akik elfogadnak olyan dolgokat, amit más első hallásra rossznak vagy szokatlannak gondol. Igaz, hogy ritka az ilyen, de létezik.

Talán mégis egy nőt kellene találnod, legyen ez bármilyen komplikált és idegen is számodra. Ha születik gyermeketek, vele tökéletesen kialakíthatsz egy olyan kapcsolatot, amire vágysz, és amibe senki sem szólhat bele.

Vagy esetleg elmehetsz óvóbácsinak. :D

2014. jún. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:) Ahhoz túlzottan fontosnak vélem a jövőbeli gyermekemmel lévő kapcsolatot, hogy kockára tegyek egy válást. Olyan anya és feleség kell, akivel egy életet is le tudnék élni, ehhez pedig több kell szeretetnél: illenünk kell egymáshoz bizonyos dolgokban. Az utolsó kapcsolatom három és fél éve zárult le, nem is nagyon kerestem társat, mert kiábrándultam a nőkből, mindig inkább barátságot próbálok kialakítani és aztán abból legyen kapcsolat, ha megérett rá, mert csak a barátságban szerzett bizalommal működne, én úgy érzem. Terápiára nincs pénzem, ingyen jártam el lelkisegélyre az elmúlt hónapokban, de most véget ér és új elfoglaltságot kell találnom. Sajnos a hintázás önmagában nem elég, ha "egyedül" elhülyéskedem az időt, (valójában képzeletbeli társsal) akkor fel tudok oldódni, jól tudok szórakozni, de nagyon hamar elül. Ha azt érzem én, amit ez a képzeletbeli társ általában, akkor nagyon rosszul vagyok és muszáj lenne találnom külső kapaszkodókat.
2014. jún. 15. 02:28
 6/13 piriiiiii ***** válasza:
Miért gondolsz a válásra? Úgy véled, hogy a gyermeked anyja sem nézné ezt jó szemmel? Nem értem...
2014. jún. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem működtek a párkapcsolataim. Én nem voltam beléjük szerelmes, de szerettem őket és kitartottam mellettük, ők döntöttek úgy, hogy mégsem szerelmesek belém és szálljak ki az életükből.

Az átlag nő szerint az igazi férfi nem olyan, mint én. Az átlag nő szerint én túlérzékeny vagyok és még miegymás, vagy szexet akarnak tőlem, de ott is megpróbálnak egy szerepet rám erőltetni, ami konvencionális. Én nem mondom azt, hogy kizárólag az előjátékot, az összebújást és az alvást preferálom, de ha férfit keresnek, ezer jobbat találnak nálam, ezért nem akarok versenyezni, nem érzem magam biztonságban egy kapcsolatban. Majd ha valaki meg tud arról győzni, hogy fontos vagyok neki, ez talán változhat. A másik az, hogy olyannal is hiba lenne hosszútávra tervezni, aki a szöges ellentétem bizonyos dolgokban. Például ha szerinte a verés nem árt a gyereknek, szerintem pedig elfogadhatatlan, vagy ha nagyon erőszakos / gyűlöletteljes felfogása van dolgokról és ezeket folyton hangoztatja. Ilyenek. Ezek gátolják, hogy önmagam legyek a másik társaságában, az pedig elengedhetetlen egy jó kapcsolathoz, hogy mindketten önmagatok lehessetek benne, tehát ami nem megy, azt felesleges a válásig erőltetni.

2014. jún. 15. 02:40
 8/13 piriiiiii ***** válasza:

Hát, biztosan észrevetted már tehát, hogy az emberek nehéz esetek, és sokszor okoznak nagy-nagy fájdalmat, főleg, ha nem értik meg az embert, nem akarják megérteni, és türelmetlenek. Talán sokszor az a legnagyobb probléma, hogy minden emberi kapcsolatot kategóriákba tesznek: ő az apám, ő a húgom, ő az élettársam, de nem a szerelmem már, vagy ő a szerelmem, de sosem lehet az élettársam, ő meg a főnököm, ő meg csak egy sofőr, akit minden nap látok, tök szimpatikus, de nem szólhatok hozzá, mert mégis csak sofőr... annyira merevek az emberek kapcsolatok terén... pedig elvégre mind "csak" emberek vagyunk.

És ezektől olykor kiborulnak és befordulnak azok az emberek, akik tényleg igazi és őszinte, pusztán egyszerű EMBERI kapcsolatokra vágynak, és nem próbálkoznak többet... nagyon könnyen lelombozódnak. Pedig érdemes erősnek lenni! Bármikor jöhet egy olyan személy, akivel igazán önmaga tud lenni az ember.

Egyébként tudom, hogy ez nem ugyanaz, mintha emberi társra akadnál, de gondolkodtál már valamilyen állatban? Egy kiskutyában mondjuk. Az állatok vevők a gyermeki játékokra, a kutyák legalábbis főként, velük ki lehet élni az ilyesmit, a bohóckodást. :) De persze tűnsz annyira értelmesnek, hogy ez már Neked is eszedbejuthatott. :D

2014. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kösz, gondoltam már rá, de nem akarom pótléknak használni és ha olykor nem bizonyulna elégnek a társasága, azt sem akarom, hogy ő ne kapjon érdemei szerinti bánásmódot. Plusz jelenleg magamról sem tudok még gondoskodni rendesen, hiába van munkám itt-ott, ha évek óta nem jön össze egy saját szoba bérlése sem, és vannak napok, amikor nincs mit enni. Egy kutyáért például nem tudnám összeszedni magam, de ez nem a kutya hibája, hiszen önmagamért sem sikerült még.
2014. jún. 15. 16:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne tovább próbálkozni, hogy szakszerű lelki segítséget találj, igénybe vehess tb alapon pszichoterápiát. Sajnos érintettként nem osztom azt a véleményt, hogy maradj úgy ahogy vagy, és érezd jól magad. Sohaországban biztos működne, de ebben a világban nem fog. Az a baj, hogy egy gyerek (még ha csak lelkileg is az), nem tud boldogulni egyedül a felnőttvilágban, és ennek mindig ki fognak ütközni a hátulütői. Sokkal kínzóbb a magány, mert mindig árvaként érzed magad, nem egyedülállóként, én pl. sokszor nem értem az emberek reakcióit. Úgy vágyom rá néha, hogy valaki elmagyarázza, hogy mi van.. De a felnőttek között nem árulhatom el a gyengeségemet, megtanulok jól lavírozni, látszólag boldogulok is, de rengeteg belső feszültséget hordozok magammal, ami az idő előrehaladtával csak nőni fog. Szóval a saját biztonságod érdekében jobb lenne, ha segítséghez fordulnál. Kifordulni magadból úgysem fogsz, de könnyebbé teheted az életed.
2014. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!