Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem? Agorafóbia?

Mit kéne tennem? Agorafóbia?

Figyelt kérdés
Agorafóbiára gyanakszom, vagy nem is tudom. 18 éves srác vagyok, most érettségizem. Május elején az írásbeli első napján szokatlan volt minden, gondolom ezért voltam rosszul, hányingerem volt és vert a víz, utána nem volt semmi bajom. Rá egy hétre, bementem a suliba kérdezősködni, akkor is rám jött a hányinger. Azóta akárhányszor emberek közé megyek ez van, azoknak az embereknek a társaságában, akiket kedvelek, kevésbé, akikkel nem szívesen vagyok, durvábban. Most ott tartok, hogy 3 órára kéne bent lenni a suliban, abból kibírok egyet, azt sem végig. Nem tudom mitől lehet ez, szinte biztos vagyok benne, hogy pszichés valami. Azt hittem az írásbelik után, most jön ki rajtam a stressz, de azóta csak rosszabb lesz és 23.-án szóbelizek. Tartok attól, hogy összehányom magam, elájulok, nem fogok tudni normálisa lefelelni emiatt. Az is hozzátartozik a történethez, hogy elég antiszociális vagyok, 12 éves korom óta kb. Ritkán, 2 hetente, ha eljárok itthonról, eddig semmi probléma nem volt. Mit kéne tennem? Esetleg valami recept nélkül kapható gyógyszer?
2014. jún. 18. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pszichológus tudna segíteni, ők értenek az ilyen jellegű stressz gyors kezeléséhez.
2014. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért van az, hogy hasonló kérdésre egyből sokan rávágják, hogy pszichológushoz kéne menni. Kérdezem, hol lehet bárhol leakasztani egy pszichológust, és kifizetni neki a semmiért az első tízezer forintot?

Viszont el lehet menni az iskolaorvoshoz, a háziorvoshoz. Én inkább ezt javasolnám a kérdezőnek.

2014. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a középiskolákban szokott lenni iskolapszichológus. De van a helyi pedagógiai szakszolgálatoknál vagy családsegítőbe is és ezek ingyenesek. Semmi baj nincs abból ha pszichológus segítségét kéri valaki, ők ezt gyógyszer nélkül megoldják.
2014. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!