Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor múlik el az alkohol...

Mikor múlik el az alkohol hatása? Amiatt van, hogy éhgyomorra ittam?

Figyelt kérdés

Három évente kb.: egy fél pohárnyi alkoholt fogyasztok, de az utóbbi időben még azt sem, mivel kis mennyiségben is nagyon eltompít, amit utálok.


Két napja egy tiszteletemre rendezett ünnepség miatt azonban innom kellett, ráadásul nagyon éhgyomorra, mondhatni, már az éhségtől részeg voltam. A bor 14%-os volt (vagy 1 literes, vagy 0,7 decis), azt osztottuk három felé kis poharakba. Mindhármunk nagyon eltompult tőle, még az is, aki egyébként iszik (ő később rosszul is lett: szédülés, részegség). A lényeg, hogy én az első pohártól nagyon jókedvű lettem, aztán ráittam, amiatt jobban lettem kicsit, aztán meg normalizálódott. Én is szédültem, de mivel sokáig ültünk, talán lebomlott? Inkább csak melegséget éreztem a torkom és a tüdőm környékén, meg a nyelvünk botladozott (a vendéglő például "amikor Svájban voltunk" helyett azt mondta, hogy "amikor Spájzban voltunk", ekkor nagyon nevettem).


Két nap telt el, de még most is bágyadt vagyok, szellemi munkát kellene végeznem, de olyan homályos minden. Bágyadt vagyok, lassú? Mitől van ez?



2014. jún. 21. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Tuti nem az alkoholtól... Azért ez nem az a mennyiség. Szerintem 2nap után mindenki kijózanodik. :D

Mennyiség se volt sok.


Szerintem beképzeled magadnak...

2014. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Két nap alatt akkor is elmúlt volna már a hatása, ha az egész üveggel te iszod meg egyedül, szóval nem amiatt van.
2014. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!