Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A megfelelési kényszert és a...

A megfelelési kényszert és a szociális félelmet hogy lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

El szeretnék menni dolgozni, de nem merek mert telefonon kell beszélnem, ha hívnak be. Leblokkolok ha idegenek előtt kell tevékenykednem. Félek hogy valamit bénán csinálok és kinevetnek. Vagy megszólnak a kinézetem, furcsaságom miatt, mint az iskolában, esetleg nem tudom majd elvégezni a munkát. Pedig csak retkes diákmunkáról lenne szó a tescoban.

De nekem még az is nehezemre esne pedig kell a pénz. Egy valamit tudok a gép előtt ülni és játszani.


2014. jún. 21. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Legyőzni sehogy, átalakítani olyanná, hogy ártalmatlan legyen, viszont nehézségek nélkül, megfelelő (pl.: integratív) terápiával.
2014. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, jó ötlet a terápia, és nézz szembe a félelmeiddel, gyakorolj, vedd fel a telefont. Hol van itt megfelelési kényszer ? ;)
2014. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan egyre többet legyél emberek között. Sétálj, járj el bárhová (sportolni, táncolni stb). Keress nyárra tábort. Engem az húzott ki belőle, hogy elmentem egyszer egy táborba teljesen egyedül (mert nem volt kivel). Ott nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam, rájöttem, hogy jó fejek is tudnak lenni az emberek. Mivel ekkor már 19 múltam, a tábor után, ahogy tudtam életmódot váltottam: új egyetem, új környezet. Így sikerült visszanyerni az emberekbe vetett bizalmamat. Nyugi, telefonon én se szeretek beszélni. Egyszer elvállaltam egy telefonos munkát, az ideig óráig hatott, de nem nekem való. Azokkal legyél, akikkel jól érzed magad. Minden nap egy picit menj el valahova. ;)
2014. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!