Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudom kigyógyítani...

Hogy tudom kigyógyítani édesanyámat a depresszióból pszichológus nélkül?

Figyelt kérdés

Már évekkel ezelőtt kezdődött ez az egész, de pontosan nem emlékszem honnan indult ki. De ami már napi szinten megy itthon azt már nem lehet elviselni. Az egész napos

dührohamai ha dolgozik hanem, ha nyaralunk hanem, ha hétvége van hanem stb, végig kíséri édesanyámat ez a hangulat ingadozás egyik percben mosolygós második percben úgy ront be a szobámba, mint ha "fölrobbantottam volna a konyhát". Majd mindenkit elutasít magától és bemegy a szobájába édességet enni.

Úgy beszél velem, mint egy kutyával, de még a kutyával is szebben, mint a saját gyerekével...

A vele együtt élőkkel viselkedik így nem csak velem.

Kérlek segítsetek nem tudok már mit tenni.

Orvoshoz meg tuti nem menne el mert én vagyok a hülye és "ő a tökéletesség".



2014. júl. 1. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs betegség-tudata, semmit nem tudsz tenni. Az ilyenek tönkretesznek mindenkit maguk mellett.
2014. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen ezt én is tudom, már lassan én megyek tönkre agyilag...már nem bírom sokáig.
2014. júl. 1. 11:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Sehogy. A depresszio csak antidepresszanssal es/vagy pszichiátriai terápiával gyógyítható.

Ráadásul ez mániás depressziónak tűnik, az nem gyógyítható, csak fenntartható egy elfogadható állapot.

2014. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Valószínű és még a másik baj, hogy itthon "ő a parancsnok" és azt kell csinálni amit ő mond általában... ha meg nem követem a parancsot akkor kiakad... akár egy kis dolgom is.
2014. júl. 1. 11:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Hány eves vagy?
2014. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
MMDA-t az ivóvízbe.
2014. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Miért lényeg, hogy hány éves vagyok szerintem nem az a lényeg hanem, hogy milyen a helyzet...
2014. júl. 1. 11:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Lényeges az, hogy hány éves vagy. Ha csak nyolc, akkor az ember másként válaszol..
2014. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok!!!
2014. júl. 1. 22:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Költözz el.

Amúgy meg maradj nyugodt, és jó kedélyű. Próbáld meg keresztül lélegezni a hangulatát szépen lassan, ki be. Próbáld a derűt átragasztani rá.


Esetleg kérj tőle segítséget, tanácsot valamiben. Ha tud segíteni az jó érzés lesz neki. Meg eleve vond be az életedbe. Mesélj neki arról, ami veled aznap történt, amin gondolkozol. És akármi a reakciója igyekezz ne kibillenni, vagy ha kibillentés minél előbb visszabillenni a jó kedélybe. És egy vita után szólj hozzá mintha mi se történt volna derűsen. akár valami kis dolgot, amiből látszik, hogy minden rendben megy tovább. Valamit kérdezel, hogy hogy lesz pl. Vagy akármi. ne az legyen, hogy aránylag hosszú időre elszeparálódik mindenki a nyomorába és a rossz érzésébe. mindig oldani kell.

2014. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!