Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálnak az emberrel a...

Mit csinálnak az emberrel a pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Például a depresszióst, aki önmagára veszélyes, hogyan kezelik? És a gyermekpszichiátria milyen? Ha valakinek lenne részletesebb beszámolója akár saját, akár kiskorú/nagykorú ismerőse tapasztalata alapján, legyen szíves, ossza meg velem, mert nagyon kíváncsi vagyok.

2014. júl. 5. 01:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nincs tapasztalatom önmagáról a pszichiátriáról,mert csak látogatóba voltam arrafele,amikor "apám" bent volt elvonón(egy szinttel feljebb),csak mi eltévedtünk és a pszichiátrián kötöttünk ki.Ott láttam,hogy az emberek üres tekintettel mennek ide-oda,vagy az ágyon feküdtek,és némelyiknek keze-lába remegett(már ilyen durva szinten volt).


Általában az elvonósokat is és a pszichiátrián kezelteket is nyugtatókkal kezelik,meg egyéb gyógyszerekkel(Frontin,Xanax,és egyebek).A Xanaxot nem pszichiátriai kezeltek is használják(akik gyógyszerfüggők lesznek tőle).A Frontint is felírják olyannak,aki nem kerül be a pszichiátriára,mert a Frontin általában nyugtat,és javítja a hangulatot.

"Apám" két hétig volt elvonón,addig úgy lelassult,hogy az hihetetlen,én még nem is láttam ilyet.A másik lány nem elvonón volt,hanem őt akkor láttam,amikor a pszichiátriára tévedtünk...ő kb.17-18 éves lehetett,és a lány úgy viselkedett,mint egy robot,de szó szerint.Rendesen ide-oda ment,de a tekintete merev volt,csoszogott,és önhibáján kívül szinte senkit sem vett észre,illetve a tekintete üres is volt,nem gondolt szerintem semmire.Gondolom mély sokkon,traumán volt túl.De őt sem kötötték le,lekötött embert nem is láttam,mindenki szabadon mehetett ide-oda.

A pszichiátrián lévő betegek és az elvonósok is járhattak különböző programokra,akár vallási programokra,akár egyéb kulturális,szórakoztató programokra,amik természetesen az ő igényeiket elégítik ki.Ezt egy plakáton láttam,úgyhogy tisztelik a vallási hovatartozást,és emberként kezelik az embereket.

Nem hiszem,hogy a pszichiátrián valamilyen atrocitás érné az embereket,úgy,ahogy az elvonón sem.A pszichiátriai betegek általában nem kerülnek ki,vagy pedig csak kis időközönként kerülnek ki a pszichiátriáról...ha pedig végleg kikerülnek,akkor számon van sajnos tartva,hogy ők milyen kezeléseken vettek részt,és hogy pszichiátrián voltak.Szerintem ez azért rossz,mert sokan megbélyegzik a pszichiátriai kezelteket.

Egyes szekták elítélik a pszichiátriát(a nácizmus miatt),itt egyházat nem szeretnék említeni.Nekik természetesen NINCS igazuk!


A nyugtatók nem biztos,sőt biztos,hogy nem hatnak az emberi szervezetre pozitívan,sőt a hangulatot sem tartósan javítják,de ettől függetlenül szerintem a beszélgetések nekik is hasznosak.

2014. júl. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%

Beállítják a gyógyszereket, amiktől napról-napra jobban leszel. Van csoportterápia és egyéni.

Aki nem zárt osztályon van, viszonylag szabad, akkor megy ki az udvarra sétálni, beszélgetni, amikor akar, esténként össznépi tévézés is lehet. Egyáltalán nem olyan szörnyű, mint sokan gondolják.

2014. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én történetesen 4× voltam zárton, öngyilkossági veszély miatt, depressziósan. Amit mondott az előző, az van. gyógyszer, gyógyszer, gyógyszer reggel, délben, este, sok nyugtató, amitől az ember azt se tudja, hol van. Ha először vagy ott, pár nap múlva jön a bírói szemle, ott kifaggat egy elmeszakértő, és megállapítják, ott van-e a helyed vagy sem. Engem köteleztek rá, hogy ott legyek, sajnos. Tehát gyógyszert kapsz, amitől kb. egy hét múlva jobban leszel, és ha úgy látják jónak, felkerülhetsz a nyíltra. A reggeli szar, és egybe rakják a depresszióst a skizofréniással.
2014. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként (uccsó vok) van a nyílton csoportterápia, igen, meg zeneterápia, torna, pszichoedukáció, és egy héten kétszer nagyvizit, hol kb. 10 orvos és egy-két pszichológus áll körbe, és kérdezik, hogy vagy. És vérnyomásmérés is sokszor van. Amúgy meg, néha a gyógyszerek olyan erősek, hogy konkrétan elájulsz. (Velem ez történt.)
2014. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hármas: kiskorú vagy, vagy nagykorú? Mit csináltak volna veled, ha sehogy sem akartál volna gyógyszereket szedni? És ami még érdekelne: van egy kissé kellemetlenebb, "intimebb" része az egésznek? Gondolok itt kényszeres levetkőztetésre, kellemetlen testi vizsgálatokra...(és mielőtt bárki megjegyezné: nem, nem ezen élvezkedek, csak valahol olvastam, hogy bizonyos pszichiátriákon kényszerítik az embert, hogy levetkőzzön stb..)
2014. júl. 5. 18:42
 6/25 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, akinek van még élménye, tud ilyesmit, legyen olyan kedves, írja le, mert érdekel :)
2014. júl. 5. 18:44
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az első kezelésnél 16 voltam. Most 23 vagyok.

Egyszer megpróbáltam nem bevenni a gyógyszert, legalábbis közöltem, hogy nem veszem be, de a nővér azt mondta: Dehogynem veszi! És odaállnak, és ellenőrzik, lenyelted-e. Lehet, lefogtak volna, de amúgy ha szájon át nem megy, akkor hát kapod injekcióban, ilyen egyszerű. Azzal is megfenyegettek, hogyha "kint" nem szedem be a gyógyszert, újra bevisznek a zártra.

Az "intim" kérdésre meg annyit tudok válaszolni, hogy akik nem tudnak magukról, azt levetkőztetik, és így viszik fürödni, megmosdatják. De ilyen erőszakos vetkőztetést én nem láttam. Tény, hogy kiabálnak az ápolók, de nem ráncigálják le a ruhát a betegről...

2014. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Testi vizsgálat? Talán az első bekerülésemkor volt, de nem emlékszem. Max meghallgatják a szívedet, meg megnyomkodják a hasad, de semmi komoly.
2014. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jobb nem átélni az ilyesmit, engem egy életre lelki nyomorékká tett, amit láttam. Például a velem szemben fekvő nő a szemem láttára próbálta felakasztani magát, meg olyan is volt, hogy egy roma nő a semmivel kiabált, hogy: "Szemetek! Mocskok! Nem akarom látni!", más énekelget, vagy összefüggéstelenül beszél. Volt olyan is, hogy egy hapsi befeküdt a szobánkba éjjel, mert azt hitte, ott fekszik a felesége. Volt egy csaj tavaly, az meg akarta ölni a szobatársát, meg magát is (úgy, hogy már bent volt a zárton), egy héttel később átszállították egy elmegyógyintézetbe. Én mondom, cifra dolgok vannak ott...
2014. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
És azt nem tudjátok, hogy a gyermekpszichiátriákon mit csinálnak pontosan, milyenek ott az emberek? Nekem az egyik osztálytársamat be akarta küldeni a pszichiátere, de végül az anyja nem vitte be őt, és azt mesélte nekem, hogy mondta az anyjának a pszichiáter, hogy bent olyan durva gyógyszereket kapna, amiktől egésznap aludna meg folyna a nyála...
2014. júl. 5. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!