Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sgítsetek, úgy érzem, újból...

Sgítsetek, úgy érzem, újból orvosra van szükségem. Hogy adagoljam be a szüleimnek, vagy egyáltalán hogy álljak ehhez a dologhoz, hogy ne fulladjon ismét kudarcba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 és fél éves tinédzser fiú vagyok.

Régóta küzdök mentális zavarokkal, ennek nagyon hosszú története van. Már gyermekkoromban is mutatkozott, amikor nem mertem bemenni a nagy csoportba az óvodában, mert én még kis csoportos voltam, és féltem, hogy a tőlem nagyobbak kikezdenek. Azóta az évek alatt ez nagyon "szépen" és meglehetősen erős mértékben elburjánzott.

Olyannyira, hogy tavaly nyáron fordultam először a szüleimhez azzal, hogy baj van, és keressünk egy pszichológust, mert nem bírom tovább. Már azon a nyáron olyan mértékű volt a szorongásom, hogy nem volt a napnak olyan pillanata, hogy nyugodt lettem volna. Sőt, a nyugodt szintet már évek óta meg sem tudom közelíteni. Minden nap gyomorgörccsel keltem, és nem azért, mert teleettem magam előző nap, ha értitek. És bizony egész nap fennt maradt az érzés, volt mikor felerősödött, volt, mikor alább hagyott, de teljesen soha nem szűnt meg. Gyomorgörcs, gondolkodási nehézség, levertség, aki hasonló problémával küzd, tudja, miről beszélek. Nyáron még voltak olyan dolgaim is, hogy nem tudtam megkülönböztetni a valóságot az álomtól, valamint kínzó gondolatok is befurakodtak a tudatomba, és nem eresztettek, később, mint rájöttem, ezeket kényszergondolatoknak nevezik. Némi depresszió is társult mindezekhez, nem szerettem fényben lenni, folyton leengedtem a redőnyt, és a sötétben ültem, amikor csak tehettem. Kimozdulni a házból, csak hatalmas unszolás és leszidás után voltam képes, akkor is csak azért, mert kénytelen voltam megtenni. Mikor kioktattam magam a mentális zavarokról, megérkezett, és kopogtatva jött a hipochondria is. Nem is sorolom tovább..

Szóval tavaly szeptemberben eljutottam az első pszichológushoz. Nem tartott sokáig a terápia, kb. 2 és fél hónapig, nem volt meg az együtt működés, egy idő után nem voltam vele őszinte, és mivel mindig suli után mentem, elég feldobott voltam, így egy idő után nem is hitt nekem, hogy miket élek át. Őt otthagytuk, megszakítottuk a terápiát. Azután kerestünk egy másik pszichológust, ő vele sokkal jobban kijöttem. Hozzá 3 és fél hónapig jártam, ő észrevette, hogy gond van, továbbküldött pszichiáterhez is, szedtem antidepresszánst valamint nyugtatót, és szorongásoldót is. Nem mondom, hogy minden happy lett a gyógyszereknek köszönhetően, de tényleg jobb lett valamivel. Aztán, miután olyan gyógyszert kaptam, amitől konkrétan ki voltam ütve egész nap, édesanyám azt mondta, hogy elég volt, többet ilyen gyógyszert nem kaphatok.

Mivel ennél a pszichológusnál sem volt meg részemről az együttműködés /tehát nem igazán csináltam meg, amiket kért/, egy alkalommal azzal fogadott, hogy javasolja, hogy befeküdjek egy gyermekpszichiátriára, hogy kivizsgáljanak. Nos, oda bekerültem, hipp-hopp elvették tőlem az összes gyógyszeremet. Ennek köszönhetően jöttek a gyógyszerelvonási tünetek, amitől újra előtört a mértéktelen szorongás, jöttek a kényszergondolatok is. Belátta a kezelőorvosom is, hogy hibát követett el, félreértelmezte a gyógyszerügyet, azt hitte, hogy fokozatosan lettek elhagyva. Így ott kaptam egy más fajta nyugtató félét. Amíg tartott a hatása, egész elviselhető volt az ottlét, de ez csak 2-3 óra volt, mert csak estére kaptam. Napközben fel-alá járkáltam, nem tudtam megnyugodni, hihetetlenül zavartnak éreztem magamat, enni semmit nem ettem, étvágyam ugyanis nulla volt a szorongás miatt. Le is fogytam rendesen. Nem mertem szólni, hogy rosszul vagyok, mert féltem, hogy tovább bennt tartanak, de mondták, hogy hiába, látszik rajtam, hogy feszült vagyok. Mégsem tettek semmit. Hagyták, hogy szó szerint szenvedjek, és én tudtom szerint azért mentem oda, hogy jobban legyek, ehhez képest, ezerszer rosszabbul lettem. 8 napig voltam bennt, mire anyáék saját felelősségükre hazahoztak. Ideig-óráig /néhány hét/, úgy éreztem, hogy újra fel tudok állni, képes leszek legyűrni egyedül is a gondjaimat. Mostanra viszont belátom, hogy tévedtem.

Újra hatalmába kerített az ördögi kör, és nem tudok szabadulni. A szorongás kínoz, kényszergondolatokból is akad bőven. Talán már depressziós nem vagyok annyira, mert nem sokszor jut eszembe az öngyilkosság gondolata, míg korábban kísérletem is volt rá.

Bizonytalanság magammal szemben, fura, értelmetlen gondolatok, amik nem igazán racionálisak, időnként hallucinálok. Elterveztem, hogy valahogy mostmár szerzek magamnak gyógyszereket, eddig 1 Rivotrilt tudtam kikajtatni magamnak. Az az 1 szem ott lapul az irattartóm mélyén, és nem igazán akarom bevenni, mert nem tudom, hogy mikor tör rám olyasfajta szorongás, amitől ismét a megőrülés határára kerülök.

Ha ezt elolvastátok, igaz eléggé dióhéjban írtam a történteket, ti mit javasoltok, mit tegyek?

Próbálom a relaxációs technikákat, de bevallom, nagyon sokszor nem sikerül, és utána még jobban félek, hogy már képtelen vagyok magamat megnyugtatni, akkor mi a fene van.

Tanácstalan vagyok, teljesen elveszettnek érzem magam. :(



2014. júl. 5. 11:47
 1/6 anonim válasza:

Szia! :)

A problémád nagyon súlyosnak mutatkozik. Ha engem kérdezel, akkor először is kell egy barát. Ha szeretnéd, én is lehetek az, nem bánom, írj rám.

Ha nem mükszik semmilyen relaxációs gyakorlat, akkor talán... nem gondoltál arra, hogy el kezdesz edzeni? Meghozza az étvágyadat, önbizalmat ad. Nem kell lemenned az utcára hozzá. Van egy könyv, a címe "Fegyencedzés". Az leírja hogy kell eszközök nélkül gyakorolnod.

Mikor edzel, nem gondolkozol, kifáradsz és könnyebben alszol. Nagyon hasznos.

Ha az emberektől félsz... nem mondom, hogy jól teszed, de bizonyos mértékig igazad van. De gondolj arra, hogy vannak olyan emberek, akiknek borzasztó élete van. Pocsék. Még nálad is rosszabb. És mosolyognak. Nem tudom, hogy ez erőt ad-e, vagy csak még jobban lehúz.... nem tudom.

De azt igen, hogy neked kellenek barátok. És azt is, hogy azt a gyógyszert csak végszükség esetén vedd be.


Csöcsi^^

2014. júl. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól megfogalmaztad, megszerkesztetted ezt az írást, ügyes vagy, és ráadásul jó hosszú is, és még sem unalmas. Ritkán szoktam 4-5 sornál hosszabb írásokat elolvasni, de ez nem volt rossz. Tudod, engem egyetlen dolog zavart, a végére: Az írásod folyamán látni véltem gyógyszerhegyeket, amiket be kell szedjél, a sok rosszullét miatt, és a végére kiderül, hogy egyetlen szem rivotrilt dugdosol, mint a végső remény gyógyszerét. Szal ez valahogy nem illik össze.
2014. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy komplikált, sőt, már-már nehezen hihető, de minden szó igaz. Komolyan én sajnálom, hogy merek gyógyszert bevenni, de ha annyi hónapon meg éven keresztül, neked kellene nap mint nap ilyen sza rokkal együttélni, talán már te is besokallnál.
2014. júl. 5. 13:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Most akkor szedsz jelenleg gyógyszereket, vagy nem, csak az az egy szem van nálad végszükségletre.

Ami az ilyen betegeknek tenyleg segít az a sport, ahogy az 1-es is írta. A könyvet nem ismerem, jó lehet, vagy szoba bicikli, vagy vegyél egy mondj bérletet és kardio gépekkel edzél. A futás a legjobb! Persze kimehetnél pályára is, csak nem tudom, h képes vagy-e rá. A lényeg, hogy mániákusan csinálj valami sportot.

A meditációt is gyakorold, az is sokat segít!

2014. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És citromfű teát igyál, az is nyugtat.
2014. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hogy áll a helyzet?Jobban vagy?
2015. ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!