Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki szorongásra...

Van itt olyan, aki szorongásra, pánikrohamokra "csak" xanax-ot, vagy frontint szed huzamosabb ideig (antidepresszáns nélkül)?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék antidepit szedni; korábban szedtem és nagyon sok mellékhatása volt.

Gyógynövényeket végig próbáltam és egyik sem hatott, így arra gondoltam csak xanaxot vagy frontint szednék 2*0,25.

Nálatok működtek ezek szorongásoldók önmagukban? Nem kellet folyamatosan dózist emelni? Előre is köszönöm a válaszaitokat.



#szorongásoldók
2014. júl. 6. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sem bírtam soha az antidepresszánsokat,ezért soha nem is szedtem. Szorongásra tényleg hatásos a xanax vagy a frontin rövid ideig. De én a helyedben nem próbálkoznék ezekkel a szerekkel,mert rövid időn belül hozzá lehet szokni,és letenni bizony nem egyszerű. Két-három hétig lehet szedni terápiás kezelésként. Olvass utána milyen elvonási tüneteket okoz a hosszú távú szedése.
2014. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyen megoldást javasolnál? Vagyis Nálad mi az ami bevált?
2014. júl. 6. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:
A xanaxot, frontint stb csak a kezelés elején adják magában, hátha elég egy ideig, és a beteg magától rendbe jön. De ha nem válik be, akkor bizony kell az antidepresszáns. Én xanaxxal kezdtem, és kb 2 hónap alatt annyi kellett már, hogy ne legyek rosszul, hogy végül kórházba kötöttem ki. Végül aztán a rivotril oldotta meg a gondot, no meg a Zoloft, amit mellé kaptam. Jut eszembe: gyógyszer mellé soha se használj gyógynövényt, vagy beszéld meg az orvosoddal!
2014. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!