Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A ti szüleitek mit szólnának...

A ti szüleitek mit szólnának ahhoz ha megmutatnátok nekik, a megvagdosott csuklótokat/lábatokat. Stb?

Figyelt kérdés
Persze ezt azoktól kérdezem akik vagdossák magukat.Már régóta nem foglalkozik vele anyám, folyton szívja az energiámat,egész nap szidkozódik itthon, folyton problémákat sorolja. már lassan annyira megőrülök h öngyilkos leszek. Amikor ez történik elsírom magam, közben érzem a késztetést, h kezdjem el vagdosni a csuklóm, egyszer ráz a hideg, egyszer melegem van. egyszer elmondtam neki h valamikor megvagdostam magam, és le se szarta. Tudom, hogy valami komplexusban szenvedek, mert nem foglalkozik velem ezért ingerlem ilyenekkel.. de lassan megőrülök.
2014. júl. 6. 23:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezenkívül nem csak ennyi a problémám, 2 éve tart az egész bajom. borderline gyanús,depresszió,szociális fóbia. folyamatosan jönnek elő a pszichoszomatikus hatások, az iskolában se bírtam már lenni az utolsó pár napban mert folyton görcsölt a hasam. elég rendesen elbánt velem az élet.
2014. júl. 6. 23:56
 2/3 anonim válasza:

Elég ronda dolog, ha nem foglalkozik veled, amikor egyértelműen komoly problémával küzködsz.

Nem tudom mennyi idős lehetsz, de az iskolapszichológust javaslom. Nem muszáj bevonni a szüleidet, ő azért van hogy segítsen. Talán diagnoztizálni is tud.

Sok sikert, és nyugodtan írj ha kérdésed van/beszélni szeretnél.

2014. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én az iskolapszichológust nem ajánlom. Én próbálom olyan helyeken vagdosni magam, ahol nem látják. Hidegebb időben egyszerű. Most maradt a csuklóra kötött kendő... de nem is ez a lényeg. Az én anyám néhány hónapja meglátta az oldalamon lévő friss sebeket. Megkérdezte mi az, én azt mondtam neki, hogy semmi. Tovább nem is foglalkozott vele. Te el tudod mondani valakinek? Legjobb barátnő? Párod? Nekem segített egy kicsit, hogy meg tudtam beszélni valakivel. Ugya abbahagynom nem sikerült a falcolást, de felismertem, hogy segítség kell. Több, mint egy hónapig nem vágtam meg magam, csak sebesre karmoltam magam. De az nem ugyan az az érzés. Mindig, amikor késztetést éreztem, hogy vagdossam magam, felhívtam a barátomat. Így sikerült az egy hónap és négy nap falcolásmentesen. Aztán tegnap össze-vissza vágtam mindenem. Mindenképp azt ajánlom hogy beszéld meg valakivel. Ha kell, írhatsz nekem is. Igazából nekem is szükségem lenne valakire, aki hasonló cipőben jár, mint én. L (gimis)
2014. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!