Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet csinálni dühroham...

Mit lehet csinálni dühroham ellen?

Figyelt kérdés

Időnként van ilyen dühkitörésem, nem tudom hogy lehet jól megfogalmazni, de olyan érzés, hogy mindenképp borongatni akarok, tönkre tenni dolgokat meg ilyenek. Szóval, olyan felszabadító érzés lenne felborítani a szekrénysort, de meg nem csinálom, mert "nem szabad". Ami csak az enyém, azt mindet földhöz csapkodom ilyenkor arra nem vagyok tekintettel. De egyszerűen úgy érzem, hogy felrobbanok. Szinte fáj, ha nem töltöm így ki.

Mi a frászt csináljak? Ha nem eresztem ki a mérgem úgy érzem menten infarktust kapok, de mégsem kellene leborítanom a tv-t meg mindent magam körül. Vegyek erre a célra valamit vagy mi?


2010. jan. 6. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
boxzsákot vegyél
2010. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

hehe :D én is falhoz csaptam a telefonomat, miután a barátom közölte, hogy talált egy másik lányt :S! Megbántam azóta, meg azt is hogy lepattant a festés, ami a nyáron lett megcsinálva, meg szerettem azt a telefont..de ezzel le is zártam a VOLT barátommal mindent.

Egyébként én is olyan vagyok, mint te :)

Netán te is kos vagy?

22l

2010. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem kos. Az a baj, hogy én egész más és egyszerű dolgokon is így felhúzom magam... És akkor úgy érzem elpattanok, ha nem csinálok valamit. Ma például valamire kicsit későn jelentkeztem így 15perccel lecsúsztam róla, nem nagy cucc, de azt hittem felgyújtom a házat.
2010. jan. 6. 20:48
 4/14 anonim ***** válasza:

legutóbb hogy azért mégse legyen nagy anyagi kár,falba csaptam

én hülye

kezem azota is be van dagadva,lehet megkelene mutatni dokinak

bokszzsákot vegyél,hasznos,lehet szerzek énis egyet be,puhább mint a fal

2010. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt ilyenem tinédzserként. Szétszedtem egy íróasztalt (mondjuk utána össze is raktam), egy keményfedelű németszótárat foggal széttéptem, a szekrénynek karddal nekimentem és felaprítottam (épp lecseréltük de nem fért ki az ajtón), meg vertem az ajtót, falat ököllel, szétrugdaltam a táskámat, stb.


Hogy hogyan múlt el... talán akkor kezdett kezelhetővé válni, amikor elköltöztem otthonról. Próbálj rájönni, ki vagy mi az, ami kihozza belőled és tarts távolságot attól! Emellett megpróbálkoztam a meditációval (plusz némi önismereti vacakolás - könyvek, fórumok, videók), eleinte türelmetlen voltam hozzá, de ma már ezzel vezetem le minden nap a feszkót. Ajánlom ezt a könyvet kezdetnek: Eckhart Tolle: Az Új Föld


Béke Veled!

2010. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tini. :) Azóta csak rosszabb. Akkor még nem mertem csinálni semmit, csak dühös voltam. Most már merem is, csak józan megfontolásból nem esek neki annak, ami a férjemé.
2010. jan. 6. 20:52
 7/14 anonim ***** válasza:

Folyt...

Ezek szerint nem korfüggő :) pedig azt hittem. Akkor pláne javasolom a meditációs zenéket, veszíteni nem tudsz vele. Küldök pár linket:

http://www.youtube.com/watch?v=ciYO7mWq3Og

http://www.youtube.com/watch?v=gobowY2lIqQ

http://www.youtube.com/watch?v=5UGln73LzoM

http://www.youtube.com/watch?v=7gpjJUbPfzY (ez 3 részes)

2010. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
énis ilyen vagyok:S
2010. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
En is, es az a legdurvabb, hogy tok apro dolgokon is felhuzom magam.Ezert rugtak ki mar jo par alberletbol:-)Egyebkent szerintem neha igenis jo kitombolni magunkat.
2010. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Annakidején a mamámnak azt mondta a dokija, hogy ha jön a roham mindent dobáljon ki a ruhásszekrényből aztán pakoljon vissza, aztán ha nem nyugodott le, megint tegye meg. Nekem is ez az egyik problémám és soxor a barátomat ütlegelem, aztán magam, vagy a falat csak fájjon...
2010. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!