Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan párkapcsolati...

Van olyan párkapcsolati terapeuta/pszichológus/szakember, aki valódi segítséget tud nyújtani akkor, ha már súlyos a helyzet?

Figyelt kérdés
Többen emlegették/emlegetik itt a pszichológust azoknak, akik megvannak zuhanva. Konkrét embert/módszert/helyet is ismer valaki?

2014. júl. 8. 00:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Létezik családterápia. Keress rá az adott városban, ahol laksz és vedd fel velük a kapcsolatot. Általában a pszichiátrián is van ilyen lehetőség.
2014. júl. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ilyesmire gondoltam.
2014. júl. 8. 00:22
 3/12 anonim válasza:

Nézd, itt is vannak már "nagyon sokat látott emberkék".

Beszélgess el egyel. Egyébként megzuhanni egymagad tudsz,

nem kell hozzá társ.. Szóval a saját problémád oldd meg

először, és ne vetitsd ki a párkapcsolatra.

2014. júl. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Család és rendszerállítás.

Bert Hellinger, német terepeuta nevéhez fűződik.

Kis csoportban történik a foglalkozás, a lényege, hogy a tudattalannal dolgozik, és ami sérült a rendszerben, az helyre lesz állítva.


Dióhéjban, nagyon röviden ennyi. Nézz utána!

2014. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor leírnám picit bővebben. Nem tudok csajozni, sosem tudtam, nem beszélem a nők nyelvét. Emiatt kisebbrendűségi komplexusaim vannak velük szemben.Sokkal, de sokkal kevesebbnek érzem magam náluk és nem tudom elképzelni sem, hogy lefeküdjenek velem, anélkül, hogy érdekük fűződne hozzá/pénzért/öntudatlan állapotban vannak,...stb
2014. júl. 8. 00:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Na ez too much information.

Vagyis igazából érthető, csak a családállításon tényleg egyetlen egy mondatban mondja el a kliens, hogy miben akadt el az élete.


Ha abban, hogy nem tudsz nyitni a lányok felé, akkor úgyis kiderül majd, hogy ezt mi okozza.


De tényleg senkinek nem lehet mondani, hogy menjen el állítani. Azt mondom, nézz utána, olvasgass anyagokat, hátha érdeklődni fogsz utána.

2014. júl. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kiderül?! Komolyan?
2014. júl. 8. 00:47
 8/12 anonim válasza:
Én Asot-ot ajánlanám innen, remélem nem haragszik meg...
2014. júl. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Akkor leírnám picit bővebben. Nem tudok csajozni, sosem tudtam, nem beszélem a nők nyelvét. Emiatt kisebbrendűségi komplexusaim vannak velük szemben.Sokkal, de sokkal kevesebbnek érzem magam náluk és nem tudom elképzelni sem, hogy lefeküdjenek velem, anélkül, hogy érdekük fűződne hozzá/pénzért/öntudatlan állapotban vannak,...stb"


Ehhez nem párkapcsolati szakember kell, hanem egy pszichiáter vagy egy pszichológus (én az előbbit javaslom). A párkapcsolati szakember a PÁROK közös problémáit segít feltárni, nem a párkapcsolati képtelenséget.


Elég komoly anya-kapcsolati és önértékelési zavaraid vannak így első blikkre is (ha nem hazudozol), ehhez egy pszichiáter volna a legjobb, és a te motivációd ("akarom a változást").

2014. júl. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de tudtommal a pszichiáter az, aki gyógyszeres kezelést alkalmaz. Valóban ezt javasolnád?!
2014. júl. 8. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!