Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zuhan le ezektől mindig...

Miért zuhan le ezektől mindig az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Bármit mondanak, (most pl. a legújabb az, hogy rákérdeztek, hogy nem unom-e még a karkötőket, amik rajtam vannak... Én szeretem a karkötőket, és van a karomon egy pár, amiket már régóta hordok.) rögtön lezuhan az önbizalmam, és csak nyűglődök, hogy mit tegyek. Ha leszidnak, vagy leoltanak, vagy csak rákérdeznek egy dologra(pl. a karkötős) ami nekem kellemetlen, rögtön csak elhúzódnék valahova, és legszívesebben senkivel sem találkoznék.

Leborul az önbizalmam.

Zavar, hogy van olyan dolgom, amiért rosszat gondolnak rólam. Maximalista, és nagyon tökéletesre vágyó egyén vagyok, és lehet, hogy ez lenne a probléma?

Már nagyon elegem van ebből a kellemetlen érzésből.

Remélem érthető, ahogy leírtam.

Előre is köszönöm.


2010. jan. 9. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd,abba senkinek nincs beleszólása,hogy nézz ki.Ha te azokban a cuccokban érzed jól magad,akkor semmi baj.Feltételezem tizenéves vagy,mert akkor"divat" ilyen formában kritizálni az embert.Lehet,egy kicsit túlérzékeny vagy,de próbálj lazítani,mert később már tényleg komolyabb gondokat hoz majd az élet,és sokkal rosszindulatúbb emberek is lesznek,akikkel nem kell foglalkozni,mert nem csak kifejezetten rád fognak irányulni a "jóakaratok"hanem mindenkire...ilyen emberek is vannak,hagyni kell őket a fenébe...ha mindenki magára venne mindent,akkor nem tudom mi történne:))Nah,nem szabad ilyen apróságokon elkeseredni:))Amit leírtam,az meg saját tapasztalat,és nem kelk elkeseredni miatta,majd meglátod,h később fel sem fogod venni az ilyesmit.
2010. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ismerős érzés, nekem fiú létemre vannak önbizalomhiány zuhanásaim. :D
2010. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, 15 éves vagyok:)

hát mindig próbálok utána arra gondolni, hogy ezen most nem kéne felakadnom, ennyitől nem lehet rossz érzésem, de nem mindig sikerül:(

de köszönöm szépen a válaszokat:):)

2010. jan. 9. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Türelem! Ez idővel fog kialakulni, hogy nem veszed ezeket fel. Amíg megérint mások piszkálódása, addig igenis zavar, és ez így igaz. Idővel nem fog már annyira érdekelni, addig pedig türelem, és próbáld magadat erősíteni - ha már a környezeted nem teszi -, hogy igenis nem a ruha (vagy a kiegészítő), vagy bármilyen más külső tényező határozza meg az értékedet. Te attól vagy értékes ember, aki vagy, és ez elvitathatatlan! De nyugi, ezt is csak évekkel később fogod tudni igazán elsajátítani, mert ez egy hosszú-hosszú folyamat. Tapasztalatból tudom!
2010. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ha már ketten is írták, hogy tapasztalatból tudják, hogy mi a helyzet, akkor el is hiszem:)

köszönöm Neked is utolsó válaszoló:D

2010. jan. 9. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!