Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor hangokat hallok a...

Sokszor hangokat hallok a fejemben és válaszokat a gondolataimra amik mintha nem tölem származnának. Legtöbbször nem éppen jószándéku hangok ezek. Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdődött ez a folyamat, és hogy ne szenvedjek tőle sokszor dúdolok magamban vagy megprobálok nem gondolni semmire ami nagyon fárasztó, ráadásul emiatt teljesen megzavarodok sokszor. Észrevettem hogy az alkohol hanyagolása segít, ugyhogy 100százalékban számüztem az életemből de még mindig nagyon zavaró, és emiatt eléggé otthon ülős lettem és magamba forduló, ami egyáltalán nem jellemző rám. Konkrétan a hangok szidnak és régi rossz emlékekkel kinoznak, elég durva. 20éves vagyok.
2014. júl. 21. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj a pszichiátriára lehet hogy kezdődő skizofrénia
2014. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Skizofrén tünetek...
2014. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem igazán akarok semmi féle gyógyszereket beszedni ugyhogy ezt a lehetőséget hanyagolnám ha lehet
2014. júl. 21. 17:55
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Jól írják. A skizofrénia egyik legjellegzetesebb tünete, hogy az illető bizonyos gondolatokat nem sajátjának tekint.


Viszont a szidalmazó, bíráló hangok az alkoholos pszichózisra jellemzőek.


Mindenképp el kellene menni egy pszichiáterhez (és NEM pszichológushoz), különben rosszabbodhat a dolog. Ez nem kedv kérdése.


Olyan ez, mintha azt írná valaki, hogy rettentően fáj a foga, de fogorvosról hallani sem akar...

2014. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pszichiáter, mert el is fajulhat a dolog. Ahogy az előző is írta, ez nem kedv kérdése. Egyébként skizofrénia, egy nappali klubban önkénteskedem és elég sok ilyen beteggel találkozom. Mondják, hogy a gyógyszer nagyon sokat segít elviselni a helyzetet, mégha nem is tünetmentesít, gyógyszer és rendszeres terápia nélkül viszont elviselhetetlen.
2014. júl. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3as: alkoholos pszichózisra én is gyanakszom, érettségi után 2évig Angliában dolgoztam mint pultos mindennapos volt az ivás, miután hazajöttem meg ugye abbamaradt, nem volt társaság meg nem volt buli a dolog, akkor kezdődtek a problémák.


4es: A pszichiáter maximum felír elég kemény gyógyszereket a TÜNETEK kezelésére ami nyilván elviselhetövé teszik a létet de akkor még kevesebb esélyem lesz arra hogy az agyam visszatérjen a normális kerékvágásba, gondolom ezt abbol kiindulva hogy drogok hatása alatt ez ugye kevésbé kivitelezhető. Maximum még gyógyszerfüggő is leszek ezen felül. Lehet hogy csak én látom így de láttam már embereket ezektől a gyógyszerektől leszanálva, nem élet, ugy gondolom ez csak a könnyebbik út.


Az érdekelne hogy vannak-e más megoldások.

2014. júl. 21. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz terápiára. SOTE-n nem tudom vállalnak-e ilyen betegeket, de a Thalassa Házban biztosan. Vagy felkeresel egy pszichoterapeutát (nem pszichológust) és megpróbáljátok feltárni az okokat.
2014. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Olvasd el az Ötödik Sally-t.
2014. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amondó vagyok viszont, hogy egy ilyen esetet csak jó terápiával és mellette gyógyszerrel lehet jól kezelni. Nem feltétlen szanál le a gyógyszer, ha megfelelő mennyiségben adják. Mondom, együtt dolgozom ilyen betegekkel egy számukra fenntartott klubban és teljes életet tudnak élni, dolgoznak is etc. De az kell nekik, hogy egy jó terapeuta mellett, akivel rendszeresen beszélgetnek, szednek egy minimális gyógyszert is. Egyáltalán nem tapasztaltam rajtuk, hogy le lennének szanálva.


De jó, ahogy érzed, egyelőre próbálj meg egy pszichoterápiát.

2014. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó hír: sok skizofrént meg tudnak gyógyítani. Másokat legfeljebb tünetmentessé tudnak tenni.

Most téged még nem zavarnak annyira a gonosz hangok, hogy tegyél ellenük.

2014. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!