Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik lehet az (enyhe) autizmus...

Mik lehet az (enyhe) autizmus jelei?

Figyelt kérdés
Él valaki ilyen emberrel?
2010. jan. 10. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Van egy ilyen ismerősöm, nem élek vele.. kicsit lassabb.. mindenre gondolok most, felfogás, fizikailag is lassabb.. akkor furcsán beszél, vagy miközben hozzám beszél, feltűnően forgatja a szemeit... de ettől még imádom:)
2010. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Én csak kisgyereket ismerek (sajnos). 5 éves. Elvan a saját kis világában. Nem keresi a felnőttek, sem más gyerekek társaságát. Nem jön oda hozzánk, nem néz a szemünkbe. Nem értjük mit mond.. beszél, csak nagyon artikuláltan, a szülei állítólag értik.


Nem köti le semmi. A kisautókat szereti, de ha játszani akarunk vele egy történetet (mondjuk jön a kukás és elviszi a szemetet) nem lehet, mert nem köti le, nem érdekli, kikapja az autót a kezemből, és tologatja egyedül.. szóval olyan kis "magányos". De ettől még persze mi is imádjuk! :) (felnőttnek el se tudom képzelni milyen lesz majd).

2010. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősöm unokája autista.

Imádja a forgó dolgokat, amíg megy a mosás, ott ül, és meredten bámulja.

Rögeszmésen ragaszkodik a megszokott dolgokhoz.

Nem néz a szemedbe, amikor beszélsz hozzá.

Szerintem az autizmus fokától függően más-más tüneteket

produkálnak, de szinte mindig van olyan terület, amiben kiemelkedőek.

2010. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én a páromon gondolkodtam el, akivel két éve vagyunk együtt. vagy nagyon önző, vagy mentális baja lehet. Egyszer valamelyik (autista) ismerőse "lautistázta". Tény,hogy nehezen alkalmazkodik, és a közösségből gyerekkora óta kilóg. Nem annyira szereti, ha simogatom, olyan nagyon csókolózni sem szeret (mint én:-)). És csomó dolgot hiába mondok (hogy mi esne jól, vagy mi nem), mintha nem érdekelné (vagy nem jegyzi meg?). Születésnapokban és legekben nagyon jó, a térképeket pillnatok alatt rögzíti fejben.


Azon gondolkodtam el,hogy nem akarok olyasmiért hargudni rá, amirő nem tehet.

2010. jan. 10. 23:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire jó ezekben a memória dolgokban, akkor nem hinném, hogy autizmus lenne. :) Csókolózni sok pasi nem szeret, az én férjem sem. :(


Lehet, hogy gyerekkorában kövér volt, vagy szemüveges, vagy csúfolták valami miatt, azért lóg ki? Vagy egyszerűen csak ilyen típus.. magányosan jobban érzi magát. De amiket leírtál.. nos abból én nem gondolnám :)

2010. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus spektruma a normálistól a súlyos autizmusig terjed. Vannak, akik nem tekinthetők autistáknak, de vannak autisztikus vonásaik. Ilyen lehet a repetitivitás, vagy az érzelmi kapcsolatok zavara.
2010. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha normál iskolában szerezte a bizijét,és szakmáját,akkor tutira nem az.Egyszerűen figyelmetlen.Egyébként én sem szeretek csókolózni,lány vagyok.
2010. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, ha valaki enyhe autista, attól normál suliban szerezhet bizonyítványt, nem? Szakmunkásból egyetemig jutott amúgy.
2010. jan. 11. 09:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jelent semmit. Édesanyám mesélt egy autistáról, aki néma is, és egyetemre járt.
2010. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
A kislányom autista. Szívesen válaszolok bármilyen kérésedre, kardoskrisztina@freemail.hu
2011. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!