Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom szerint...

A pszichológusom szerint "nincs nagy bajom", de akkor én miért érzem úgy, hogy semmi értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. A diagnózis szerint nem meghatározott szorongásom van, egyébként bulímiás vagyok. A pszichológusom azt mondta, nincs nagy bajom, szóval rendben leszek, és szuper életem lesz. De én meg akarok halni, utálom magam, nem tudok kapcsolatokat fenntartani (kialakítani valamivel könnyebb). Ez nem elég nagy baj? Nem tudom lezárni és feldolgozni a múltamat (családi, iskolai bántalmazás). Nem hiszek abban, hogy javulni fogok és egyszer jól érzem majd magam. Most akkor mi van? A pszichológusom tévedhet vagy én?

2014. aug. 2. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

A pszichológusod tévedhet. Lehet, hogy nem tudtad megfelelően elmondani a problémáidat? Vagy így akarta elmondani, hogy eltúlzod a problémáidat és ne rágódj rajta annyit?

A helyedben megpróbálnék egy másik pszichológust, vagy logoterapeutát keresnék.

Valamint elkezdenék olvasni pszichológiai könyveket és próbálnék magamon segíteni.

Ha pesti vagy, tudok önsegítő csoportot is ajánlani.

2014. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Keress egy másik pszichológust! Ha bulímiás vagy, akkor az igenis komoly probléma, amiből önerőből, pszichológiai témájú könyvekkel sem mindenki tud kimászni.


Javaslom ezt a könyvet:

[link]


Hasonló módszerrel dolgoztunk a SOTE-n a pszichológusommal. Illetve ha már SOTE: érdemes itt megpróbálnod a négy hetes kognitív terápiát, mert lehet, hogy segíteni fog (TB finanszírozzott).

2014. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A legelső beszélgetést is úgy kezdte, hogy "na, mi az a hatalmas nagy probléma, ami miatt ide kellett jönnöd?" Már akkor legszívesebben otthagytam volna. Mintha csak valami önsajnáltató liba lennék. Lehet, hogy az is vagyok, nem tudom, de azzal, hogy megerősít ebben a hitemben, nem segít.


Én is félek attól, hogy nem sikerül neki rendesen elmondanom, amit akarok. Amit tényleg érzek. De neki nem is fogom, attól tartok, és már nem is akarom senkinek. Mivel mondogatják (a pszichológus és a főorvos, akivel szintén beszéltem kicsit), hogy nem olyan nagy a problémám, és hogy szerintük minden rendben lesz velem, gyorsan rendbejövök, már úgy érzem, mintha egy kis hülye lennék, aki csak figyelemre vágyik, közben meg nincs is semmi baja. És ezért azt gondolom, hogy nem is kellene mennem orvoshoz, mert csak még rosszabbul érzem magam tőlük. Még jobban összezavarnak.


Köszönöm a válaszodat! Nagyon sokat segít, hogy szerinted nem feltétlenül én tévedek.

2014. aug. 2. 12:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Szívesen! És ne add fel, hanem keress mást, aki tényleg segíteni akar. Ne hidd, hogy mindenki egyből megtalálja a megfelelő pszichológust. Aki utánam írt, az is jó ötletet adott, próbáld ki.

Én is szívesen segítek, ha tudok, de csak egy laikus vagyok, nem pszichológus. :)

2014. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló problémákkal küzdöm (bulímia, bántalmazás, ptsd), és ezek igenis nagy dolgok! Nem vagy önsajnáltató liba, hanem a pszichológusod egy f... (már bocsánat), szerintem hagyd ott és feltétlen keress másikat, mert így nem hogy nem használ, de még árt is Neked.
2014. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 2. válaszoló. Én is bulímiás voltam, meg borderline-os is. De a bulímia már önmagában is nagy dolog, mert a hánytatás tönkreteszi a gyomrod, felmarja a nyelőcsöved etc., a hashajtózás meg a beleket teszi tönkre pl. Szóval a bulímia komoly egészségügyi gondokat eredményhezet. Tápanyaghiány is felléphet.


Nem tudom, hogy legalább ezt miért nem lehet komolyan venni, ha mást nem vesz komolyan a pszichológusod.


Olvastam a Farkaséhség könyvet, amit ajánlottam és abban leírta, hogy a betegeknek csak egy igen kis százaléka tud egyedül kigyógyulni ebből, a többieknek az öngyógyítás nemhogy nem segít, de még rosszat is tesz.


Szóval a pszichológusod egy marha, már bocs. És nagyon is rosszul gondolja, ha elbagatelizálja a problémáidat. :/

2014. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, máshoz fogok járni. Ő csinálta velem a Szondi és Rorschach tesztet, az előtte lévő beszélgetésen is nagyon szimpatikus volt, és hozzáértőnek tűnt. :) Köszönöm a támogatásotokat, a Farkaséhséget el is kezdtem olvasni.


Nektek sokáig tartott jó szakembert találni?

2014. aug. 2. 22:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Én akkor találtam meg először, amikor kórházba kerültem. Azóta is hozzá járok. Előtte évekig nem találtam jó pszichológust.
2014. aug. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
De jó, hogy megtaláltam ezt a kérdést! én is bulimiás vagyok/voltam, mert már nem hányok(de akarok), ugyanolyan kövérnek látom magam, és félek, bármikor visszaeshetek. A szüleim reakciói miatt én is mindig úgy éreztem, most is úy érzem, hogy csak magamat sajnáltatom, nem is mentem pszihológushoz... talán elmegyek, még nem tudom.... de hogy a kérdésre is válaszoljak, mindenképp keress mást, ez egy s..gfej... bár gondolom már azóta máshoz jársz :)
2014. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A mostani nagyon szimpatikus, csak még így is hatalmas stresszt érzek amiatt, hogy járnom kell. :D El akarom érni, hogy szeressen, de meg is akarom mutatni, milyen vagyok.


Mindenképp keress egyet, kedves utolsó, mert ez nem önsajnáltatás. A szüleid nagyon érzéketlenek, sajnálom. Én hasonló okokból semmit nem is mondtam el nekik.

2014. szept. 5. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!