Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autóbalesetem volt pár hete,...

Autóbalesetem volt pár hete, azóta félelmek és rémképek törnek rám. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Pár hete egy igen komoly autóbalesetet szenvedtem önhibámon kívül. Egy kereszteződésben váratlanul vágódott az én sávomba egy autó. Fejsérüléssel és zúzódásokkal megúsztam, az autóm totálkáros lett, a másik autóban egy súlyos sérült lett, de már ő is túl van az életveszélyen. Azóta szereztem más autót, de sokszor szinte pánikként hasít belém a félelem a balesethez hasonló szituációkban. Párszor még az adott eset után is elhúzódik, nehezen tudok aludni. Mit tegyek? Valahogy úgy érzem, hogy az életem egy része megsemmisült, nem lehetek teljes és ez megőrjít. Mindig eldöntöm, hogy nincs baj, nem lehet baj, de aztán arra eszmélek hogy leizzadtam és kegyetlenül félek, hogy átvágódik valaki. Előtte 15 évig kiválóan vezettem, semmi ilyen nem volt. Ki lehet ebből mászni valahogy?

2014. aug. 4. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kérhetsz segítséget a háziorvostól Mond el neki az esetedet, és már ő is adhat valami nyugtató, stimuláló szert. Addig is oldódik a feszültség. Ha pedig nem javulsz, akkor pszichiáter..
2014. aug. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan eset, hogy a poszttraumás stressz magától elmúlik, de elég ritka. Helyesebb, gyorsabb eredményt hoz a kiképzett terapeuta általi (nem gyógyszeres!) kezelés.

Ki lehet mászni belőle, mélylélektani módszerekkel, viszonylag gyorsan.

2014. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ez poszttraumás stressz. Fordulj pszichológushoz (terapeuta), ő segíthet átjutni rajta. Jobbulást!
2014. aug. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kuinagi válasza:

Mindenképp kérj segítséget! Háziorvos vagy pszichológus!

Nekem pánikrohamaim vannak/voltak, de mióta felkerestem az orvost sokkal jobban vagyok! Jobbulást és sok sikert!

2014. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást: Ha leesel a lóról, minél előbb vissza kell rá ülni. Tehát jól tetted, hogy folytatod a vezetést. Folytasd akkor is, ha félelmeid vannak tőle, de még fokozottabb óvatossággal.


Nekem is volt balesetem, szintén oldalról jöttek belém, utána nagyon nem akaródzott vezetnem, de rávettem magam. Szuperóvatosan vezettem utána, semmi kockáztatás, minimális sávváltás, minden sebességet betartva, szépen a külső sávban öregasszonyosan.

2015. jan. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!