Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lettem vagy más...

Depressziós lettem vagy más történt? Mit kezdhetnék magammal?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban eléggé felfordult az életem. Anyám paranoiás lett, minden önbizalmam elvette, ez kihatott a baráti kapcsolataimra, tehát egy barátom se maradt, nincs önbizalmam, mindig bennem látja a hibát. A barátnőm 1 hónapja elhagyott(3,5 év után) minden indok nélkül szakított(nem volt előzménye, egymást segítettük mindig át a bajban), majd folyamatos támadások értek anyám baráti köréből (ok nélkül, hazugságok miatt). A sok hazugság addig vezetett, hogy anyám el akar dobni valamilyen otthonba (jelenleg 17 vagyok). Egyszerűen nem fogják fel a körülöttem lévők, hogy semmi alapja sincs a sok hazugságának (többször rendőrt hívott rám ok nélkül, sőt meg is mondták már neki, hogy szedjen valamit) Mostanra a helyzet addig fajult, hogy 2 hete szinte nem ettem, pár órát alszok, azt is megszakítva, nem látom értelmét az életnek, foglalkoztat az öngyilkosságos témák (de soha nem kíséreltem meg). Jártam anyámmal pszichológushoz, aki egyből levágta, hogy nem nálam van a probléma, de érdemi, használható tanácsot nem kaptam tőle. Segítséget nem kapok senkitől, a barátnőm volt, aki elfogadott így ,de a családjának nem tetszett a kialakult helyzet (talán ezért hagyott ott, csak nem akarta elmondani, mert ugyanúgy szerettem végig, előtte nem foglalkoztam az otthoni problémákkal, felszabadult voltam). Nem tudom mi van velem, mert egy életvidám, barátkozós, nem kifejezetten bulizós, de társasági ember voltam és ilyen lettem, hogy nem látok előre, csak a jelent nézem a múlt meg összetör. a szakítás utáni dolgot nagyjából átvészeltem, de most össze vagyok törve. Depressziós lettem? Kit kereshetnék fel egy ilyen probléma esetén, mert ki vagyok teljesen merülve és olyan vagyok, mint egy zombi.

2014. aug. 7. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Névtelen!


Igen, esélyes, hogy ez depresszió. Tankönyvi tünetek.

Elhiszem, hogy egy ilyen nehéz helyzetből nagyon nehéz kikerülni, emiatt javaslom, hogy keressen fel egy pszichológust (ne pszichiátert), és kezdjenek terápiába.

Az állapotán nagyon sokat lendítene, ha lenne mód gyógyszeres kezelést alkalmaznom. (Okok: alvászavar, öngyilkossági gondolatok, elesettség-érzés) Ezt természetesen ideiglenesen. Vannak olyan gyógyszerek, amik az alvási ciklust szabályozzák, nem okoznak függőséget, de nagyon hatásosak. Ha ezt nem pszichiáter írja fel, akkor többe kerül, mint 12000 Ft., támogatottan pedig 1200 Ft. Ne feledje, hogy a gyógyszer ebben az esetben nem gyógyítaná meg, hanem levenné a válláról a súlyt addig, ameddig megerősödik.

Szóval vegyen erőt magán, keresse meg a helyi rendelőintézet pszichológusát, valamint egy jó nevű szakorvost. Számoljon be az Édesanyja viselkedéséről is.


Van hangulatingadozása?


dr.

2014. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nincs hangulatingadozásom, csak azt érzem hogy vagyok, élek, de se jót, se rosszat, inkább üresség jellemez most.
2014. aug. 7. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!