Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak folyton hangulati...

Miért vannak folyton hangulatingadozásaim huszonéves férfi létemre? Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban még optimista vagyok és vannak elképzeléseim, tudok dönteni. A másikban meg már éppen az ellenkezője.
2014. aug. 8. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A bipoláris zavarokat osztályozhatjuk a mániás epizódok súlyossága szerint is. A betegség lefolyása során depressziós és mániás időszakok váltják egymást, melyek tünettana lényegesen eltér egymástól. Bipoláris I. zavar esetén a depressziós tünetek mellett teljes mániás tünetcsoport jelentkezik, míg bipoláris II. zavarnál a depressziós tünetek mellett csak enyhébb felhangoltságot, úgy nevezett hipomán állapotot lehet észlelni, mely gyakran inkább csak pozitív hatásait érezteti, a beteg igen aktív, jókedvű, gyakran kreatív. A hipomán állapotok emiatt ritkábban kerülnek orvos elé, gyakran csak a túl aktív betegtől már szellemileg kimerült hozzátartozók részletes kikérdezésre során derül fény a felhangoltabb periódusokra.
2014. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hektorr7 ***** válasza:

Lehet hogy hiperaktív vagy azoknak is vannak hangulatingadozásaik és legtöbbjük bipoláris! Gyerekként nem diagnosztizáltak nálad hiperakticvitást, figyelemzavart?


de ha többet írnál a tüneteidről okosabbak lennénk!

2014. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ezt igy nehéz megmondani, de ha tényleg biplár vagy, akkor az első lépés a betegség tudat kialakulása kell hogy legyen. utána jobban tudod majd kontrollálni önmagad, mert tudod, hogy csak a neuronok táncikálnak a fejedben. Én bipol vagyok, és már nem tulajdonitok nagy jelentőséget a hullámoknak, csak annyit mondok magamban, na befejezni a keringőt neuronok a fejemben. egy két nap, és tudom, hogy megint jól leszek. De volt amikor gyógyszer kellett régebben, amikor visszahoztak az orvosok normál szintre. mostanra a terápiák hatására, és a betegségtudat megléte után megtanultam ezzel együtt élni, és magamat kirángatni mind a depiből, mind a mániából, hogy ne pörögjek túl.
2014. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!