Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tinikorában tör rá a...

Miért tinikorában tör rá a legtöbb emberre az öngyilkosság gondolata?

Figyelt kérdés

Csak kérdezem, mert én teljesen máshogy éltem meg, 5-10 éves korom között akartam volna megölni magam, de akkor még kicsi voltam így a fizikai fájdalom gondolata volt a legnagyobb problémám az öngyilkossággal kapcsolatban, ezért nem tettem meg.

Szerintem 12-13 éves korban már nagy egy gyerek és tudja, hogy csak egy élete van, később lehet jobb is, ha most borzalmas.


Például itt van az egyik indok amiért öngyilkos lesz egy tízenéves: csúfolják az iskolában. (átéltem teljes mértékben így nem tapasztalat nélkül pofázok bele) ...Alsó tagozatban is csúfolják egymást a gyerekek, akkor miért van kevesebb öngyilkos áldozat 12 éves kor alatt? (hálistennek...)


Állítólag tinikorban érzékenyebbek az emberek, de szerintem ez nem egy helyes kifejezés, egy 5 éves gyerek végig tud sírni egy fél napot attól, hogy az anyja óvodában hagyta, akkor csak érzékenyebb egy kisgyerek mint egy tini, mégsem öli meg magát valaki amíg kisgyerek.


Mitől lesz egy ember tizenéves korában ennyire mentálisan instabil?



2014. aug. 9. 20:25
 1/4 anonim válasza:
Szerintem azért ilyenkor kezdődik ez az egész a fejben, mert ilyenkor már felfogjuk hogy milyen a világ nem úgy mint kiskorunkban és akkor vagyunk elég vakmerőek nem azonnal elvetni ezt a gondolatot. 10 éves korodban észreveszed 11 évesen rájössz hogy így van 13 évesen elfogadod mert tény 14 évesen kiutat keresel 15 évesen.. megtalálod. Ha nem is ezekkel a számokkal.
2014. aug. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Túl hülyének nézi mindenki a kisebb gyerekeket, vissza tudok emlékezni és 3 évesen már tudtam, hogy nem szép a világ, sőt enyhén ocsmány... Gondolom akkor más is tudta már
2014. aug. 9. 21:41
 3/4 Makra Péter Endre ***** válasza:
Az élet mozgatórugója az ösztön inkább, és nem az értelem.A "bántás", vagyis az erőszak az állatvilág alaptulajdonsága, a túlélés feltétele. Az ember, mint az egyetle4n gondolkodó állat képes lenne erőszak nélküli túlélésre, de hol a gondolkodás, hol az akarat hiányzik belőle. A megértés talán ebből is eredhetne, de nem rajongok annyira az emberiségért, hogy bármiféle felmentést adjak aljas ösztöneinek.
2014. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én mindig is rosszul éreztem magam a bőrömben,életemben.Túl érzékeny is voltam mindig. De csak 12-13 éves korom körül kezdett el foglalkoztatni az öngyilkosság. Néha még most is nagyon rossz,pedig már 17 éves vagyok. Attól félek,hogy ez felnőtt koromra is megmarad. Talán csak tinikori hóbort az egész.


Kérdésedre válaszolva,minden kamasz azt érzi, hogy az egész világ ellene van. És minden körülötte forog. Meg ilyenkor kezdenek el jönni a csalódások. Fiúk/lányok,rossz jegyek,megfelelési kényszer,önbizalom hiány stbstb. Persze tudom,hogy nem csak ezekből áll az élet.

2014. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!