Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antiszoc. Viselkedészavar/s...

Az antiszoc. Viselkedészavar/személyiség lefedi a pszichopata szem. -et és a szociopata szem. -et?

Figyelt kérdés

Tehát a pszicho és a szocio személyiségre mondhatom antiszoc. viselkedés, vagy az 3 külön típus? (Úgy értem ezt, mint pl. az alma (pszicho) és a körte (szocio) gyümölcs (antiszoc) ?)

Nem tudom mennyire lehet érteni, de én megde



2014. aug. 10. 09:30
 1/6 A kérdező kommentje:
*megpróbáltam :)
2014. aug. 10. 09:34
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Mi lenne, ha rövidítések helyett értelmes mondatokat írnál, hogy mások is megértsék, legalább a kérdést?

Hogyhogy "körte meg alma"?

2014. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olvasd el mégegyszer, hátha akkor menni fog. Szem.=személyiség, antiszoc.=antiszociális, pszicho=pszichopata, szocio=szociopata. A kérdés még mindig az, hogy egy pszihopatára/szociopatára mondhatom-e azt, hogy antiszociális személyiség? Vagy ez 3 különböző típus amelyek közt vannak hasonlóságok? A gyümölcsös példát szemléltetésképp ítram hogy hogyan is gondolom ezt a lefedéses dolgot.
2014. aug. 10. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem, ez segít kicsit. Az antiszociális személyiség gyakorlatilag a pszichopátia jelenlegi hivatalos megnevezése (egyetemen is ilyen néven tanuljuk). A szociopata és a pszichopata közti különbség pedig kérdéses :)

2014. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Eleve antiszociális ahogy írsz.
2014. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kettes! Én úgy tanultam egy könyvből (Kímélet nélkül), hogy a szociopata és a pszichopata közt az a legfőbb különbség, hogy a szocio. az a fiatalkori traumák miatt lett olyan, amilyen, a pszicho. meg így született, nem lehet vele mit csinálni vagy megváltoztatni. Persze vannak viselkedésbeli különbségek is, de nyilván nem kell egy olyan embernek ezt elmagyaráznom aki ezt jobban tudja nálam :) Utolsónak is köszönöm, sokan mondták már rám, de én csak ugyan azzal a hangnemmel válaszoltam, ahogy az első írt. Ördögi kör.
2014. aug. 12. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!