Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bírjam még ki ezt a 3...

Hogy bírjam még ki ezt a 3 hetet az iskoláig?

Figyelt kérdés

Most leszek 11.-es.

Számomra minden nyár egy pokol. Folytonos szorongásból áll az egész.

Amíg tart az iskola, addig van, ami elterelje a gondolataimat, le tudom magam foglalni, elhülyéskedünk az osztálytársakkal, olyankor annyira nem kínoz ez a fajta mentális zavarom. De nyáron...

Nem tudom, lehet, hogy a meleg idő is rájátszik, de minden nap egy kínszevedés. Legszívesebben fel se kelnék reggelente. Mindig az estét várom, mert olyankor aránylag megnyugszok, ez nem tudom, mitől lehet, de tényleg, általában estére tök rendben van minden. Eddig is szenvedtem, de most, hogy már augusztus van, még jobban rágörcsölök, még többet nézegetem az órát, a naptárt, és nagyon-nagyon lassan telik az idő. Már nem tudom magam lefoglalni sem annyira, mert folyton idegeskedek.

A szorongásom forrása generalizált szorongás, valamint kényszergondolatok.

Tudnátok valamilyen ötletet adni, hogy hogyan bírjam ki még ezt a 3 hetet? Már nagyon várom, hogy elkezdődjön a suli, mert tudom, hogy akkor jobb lesz. De nem tudom, kibírom-e addig.



2014. aug. 11. 17:28
 1/8 anonim válasza:

Néhány ötlet, hátha valamelyik megtetszik, és tudod használni:

Találkozz barátokkal/osztálytársakkal/unokatesókkal/haverokkal a szomszédból. Sportolj (akár napi rendszerességgel), attól egész más lesz a közérzeted. Hallgass neked tetsző zenéket. A rádió is jó aláfestésnek, ha egyedül vagy otthon, a legtöbb adón vannak beszélgetős műsorok, így nem maradsz magadra a csendben a gondolataiddal. Vagy tűzz ki valami jó kis célt, ami ennyi idő alatt megvalósítható, és javadra válik. Pl. rendezd át a szobád, biciklizz körbe egy közeli tavat, tanulj főzni, fejleszd a nyelvtudásod filmnézéssel.

Egyébként megkérdezhetem, hogy mivel kapcsolatosak a kényszergondolataid?

2014. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Menj nyelvtanfolyamra, magántanárhoz. Vállalj diákmunkát vagy önkénteskedj.
2014. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Néha szoktam találkozni a barátaimmal de az akkor se olyan, mint amikor nap mint nap velük vagy.

Főzni szoktam édesanyámmal, a filmeket úgy döntöttem, hanyagolom mert sokszor az a forrása az újabb szorongásoknak, kényszergondolatoknak.

Ezt a nyelvtanulást lehet megpróbálom, illetve próbálok majd csak vígjátékokat nézni.

A kényszergondolataim? Hát, elég sokfajta van nálam. Olyan, hogy bántom a a szeretteimet, rengeteg olyan van, hogy ha "ezt teszed/vagy ezt nem teszed, akkor ez és ez történik". Persze ott valami rossz dolog van

Illetve még olyasnik, hogy az érzéseim elég zavarosak, nem megfelelően érzek egy dolog vagy személy iránt. Pl.: ok nélküli gyűlölet, úgy érzem néha, mint ha olyan dolgokra vágynék, amik hatalmas traumát váltottak ki belőlem korábban stb.

2014. aug. 11. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Olvass konyveket.
2014. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de nem igazán ment.

Nem tudok koncentrálni a folyamatos gyomorgörcs miatt.

2014. aug. 11. 19:05
 6/8 anonim válasza:

Tudom, nem ez volt a kérdésed, de elég komolynak hangzanak a szorongásos problémáid. Ilyen fiatalon viszont a fogékonyságod miatt talán könnyebb legyőzni őket, mint később. Hogy ezt a 3 hetet hogy üsd el, arra már írtam feljebb ötleteket. De szerintem sokkal fontosabb lenne, hogy enyhüljenek ezek a belső görcsök, ne legyen szükség arra, hogy már nem tudod, hogy "vegetálj", ha épp nincs suli, mert ezek csak kényszermegoldások.

Úgy látszik, a rendszeresség megnyugtat, ha hiányoznak a tanítási napok. Hasonló rendszert vihetsz a szünidei napokba is. Készíthetnél saját napirendet. Egyébként sokféleképp javíthatsz ezen a negatív belső állapoton, az se szégyen, ha külső segítséggel, a végeredmény a lényeg. A személyiségedtől is függ, hogy mi a leghatékonyabb, valakinek elég a rendszeres beszélgetés egy mentálhigiénés tanácsadóval, valakinél a lovasterápia tesz csodákat, és ezeken kívül is számtalan variáció létezik. Esetleg megkérhetnéd édesanyádat, hogy közösen keressetek neked valami ilyesmi elfoglaltságot, ha van lehetőség, és nyitott vagy rá.

2014. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyébként voltak gyomorgörcsös időszakaim nekem is, és hihetetlen, de szinte azonnal elmúltak, amint nyíltan kitálaltam a családnak, ami bennem dúlt. Először iszonyat ijesztő volt, de elkezdeni a legnehezebb. És utána nagyon felszabadultnak éreztem magam, mintha fizikailag is megkönnyebbültem volna. Úgy éreztem, hogy már nincs több titok, a magam részét megtettem, így már tudnak ők is tanácsot adni. És jó volt, hogy elfogadtak így is, nem csak akkor, mikor nem adtam támadófelületet. Utána már szükségtelen volt vigyáznom arra, hogy mit mondok ki, és mit nem, meg ilyenek.
2014. aug. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

El kell terelni a figyelmedet, van hasonló a családban, de ő már idősebb (nyugdíj előtt néhány évvel), neki is el kell terelni a figyelmét, nem mindig könnyű, de amikor sikerül, akkor remekül van, amikor nem, akkor meg valótlan dolgokat képzel, ő nem szorong, de sokat morog olyankor, és feszült.

Őt az köti le, ha dolgozik (munka vagy házimunka, mindegy), illetve ha továbbképzi magát, vagy valami aktív pihenős tevékenység, olvasni vagy filmet nézni egyszerűen nincs türelme. Ő egyébként jár orvoshoz ezzel, dolgozik, de gyógyszert kap. Illetve mostanában elkezdett ganodermás kávét inni, ha issza, akkor délután, egyet, mert nagyon álmosítja, de az segít, igaz, ezeknél a gondoknál lassan érződik a hatás, de kb. 2 hónapja állt rá, és már látszik a javulás. Ha ez érdekel esetleg, írj privátot (este nézem az üzeneteket), tudok adni pár tippet, nekünk mi vált be, nem csak kávé van ilyen hatóanyaggal, hanem pl. tea, kakaó, de van, amire viszont figyelni kell. Téged nem ismerlek, úgyhogy nem tudom, neked szabadna-e vagy nem, itt hosszú lenne részletezni.

2014. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!