Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen antidepresszáns ajánlot...

Milyen antidepresszáns ajánlott pánikzavar mellett?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy majd orvos dönti el, de úgy olvastam hogy a bupropion hatóanyagú szerek segítenek leszokni a dohányzásban és fogyást is okoznak, ellenben nem javasoltak pánikbetegség esetén. Frontinnal együtt sem jók?

(Kérem kíméljenek a " kezdj el inkább sportolni és citromfű-teát inni" típusú válaszadók)


22/L



2014. aug. 12. 02:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szedtem anno Cipralexet (hatóanyaga a citalopram) és úgy tudom az jó a pánikbetegségre is. Valóban az orvos dönti el, de nagy valószínűséggel ezt fogja felírni mert úgy vettem észre, hogy most ez a sláger.
2014. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Pánikzavar" nem létezik.

Van viszont:

- félelem

- fóbia

- szorongás

- pánikroham

- pánikbetegség

A gyógyszergyári elkötelezettek szeretik ezeket összemosni, pedig az antidepresszáns csak a pánikbetegség esetében hasznos, a pszichoterápia elején.

2014. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hivatalos diagnózis neve az, hogy pánikzavar. Nem egyszer volt rajta a kórházi zárójelentésemen.

Tényleg nagyon divatos mostanában az orvosok körében Cipralexet felírni első nekifutásra, ahogy a betegtársaimnál tapasztaltam, anno én Sertalint kaptam, nekem akkor segített, most pedig Velaxint szedek, de nem kifejezetten pánikra. Frontint nem érdemes hosszú távon szedni, csak addig, amíg az antidepresszáns nem kezd el hatni. Utána az orvosok ajánlani szokták a nyugtató fokozatos elhagyását.

2014. aug. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hivatalos neve pánikzavar. Az én kórházimon is ez állt. Úgyhogy nem kell okoskodni....
2015. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sertralin89 ***** válasza:
Én Wellbutrint fogok elkezdeni használni. Szerintetek az hasznos? Nézegetem ezeket a gyógyszereket, de félelmetes mellékhatások vannak. Napi 4 órákat alszok Helex nélkül...már nincs másik lehetőségem, csak a gyógyszerek.
2019. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne!

Wellbutrint pánikzavarra ne.

Bármit, csak azt ne.


Prozac + 3x0,5mg rivotril

Két hét után a Prozac hat, a rivotrilt utána el kell hagyni. Csak arra jó, hogy a két hetet átvészeld. Utána már nincs rá szükség. Két hétig szabad max. Függőséget okoz.

A Prozac egy jófajta.

Meg leszel vele elégedve.

A rivotriltól meg jókat alszol az első két hétben. De az csak egy mankó.

2020. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!