Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzi valaki, ha elmebeteg...

Érzi valaki, ha elmebeteg lesz? Honnan lehet előre tudni és hogyan lehet kivédeni?

Figyelt kérdés

Már több mint 2 éve depressziós vagyok. Nincsenek valódi életcéljaim, nem nagyon csinálok semmi maradandót; egy bizonyos életpálya-választási kérdésen már két éve rágom magam, és olyan nagy a tét, hogy nem bírok dűlőre jutni, de lassan belecsavarodom. Napról-napra érzem, hogy kevesebb az energiám. 11 órákat alszom és nem sportolok. Néha pedig, különösen lefekvéskor, úgy érzem, egyáltalán nem vagyok a gondolataim ura, össze-vissza cikáznak a fejemben. Egy LSD-t használónak lehet ilyen élménye. Meg direkt kommentálok mindent a fejemben, direkt sértegetek belül hozzám közel álló embereket, hogy rosszul érezzem magam... nem igazán tudom, miért. Olyan, mintha a fejemben az lenne, hogy nem szabad boldognak, gondtalannak lenni.


A nagymamámnak agyérelmeszesedése volt, ebben halt meg. Tudtommal öngyilkos is volt a családban, ugyanazon az ágon. Én rengeteget szorongok, görcsölök. Én is így fogok járni?


2014. aug. 24. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálad már jelen van, kialakult.

Nem kialakulóban. Fordulj orvoshoz sürgősen.

2014. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már fordultam, és orvos szerint nincs jelen. Legalábbis azt már mondta, hogy nem tart személyiségzavarosnak vagy patológiás esetnek.


Ez egy több évtizede praktizáló pszichiáter szakvéleménye. Te ki vagy, hogy szerinted pedig elmebeteg vagyok? Nem akarlak megsérteni, de tisztában vagy vele, hogy a szavaknak súlya van? Biztos, hogy te ezt meg tudod és meg akarod ítélni?

2014. aug. 24. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg leküzdeni valamilyen formába. Nekem is volt hasonló, de rám se figyelt oda senki sajnos. Én megpróbáltam elkezdeni élni ,mint egy normális ember, tehát ugye mondtad, hogy választá előtt állsz. Szerintem indulj el az egyik úton, akármennyire is ellenkezik a belsőd, próbáld meg végigvinni, nekem így sikerült leküzdeni ezt a dolgot. A depresszióm ellen meg társaságban voltam, próbáltam barátkozni, hát nehéz volt de végülis enyhült, jobban éreztem magam. A a fejedben lévő hangok ellen, szerintem próbáld meg elterelni a gondolataidat, nekem nem volt ilyen, elismerem én csak egy hasonló helyzetben járó ember voltam, de igazából akaraterő kell hozzá. Esetleg beszélgess valakivel, lehet hülyén hangzik, de a meditáció is segíthet. Próbáld meg megszervezni a napjaid, gondolj magadra majd nyiss mások fele, talán beválhat. Mert a sok depresszió, magány elmebeteggé teheti az embert, de szerintem igaza van a dokinak, még nem vagy az.
2014. aug. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!