Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség. Szociális fóbiám...

Segítség. Szociális fóbiám van, néha pánikrohamaim. A pszichológusnál hogy szólaljak meg? Neki kell kérdeznie, vagy állandóan nekem kell beszélnem? Nagyon kellemetlen az a bizonyos helyzet?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus segíteni fog neked. Ha nem beszélsz ő fog kérdezni és ha látja,hogy nehezedre esik egy egy válasz váltani fog. Ha sikerül összeszedetten elmondanod neki mi a baj az nagy segítség mindkettőtöknek. Vagy akár leírhatod egy lapra mik a problémáid szépen otthon nyugodt körülmények között és elviszed neki. Megmondod,hogy nehezen beszélsz róla és inkább leírod.
2014. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellemetlen. Egy-egy kérdést fel fog tenni, de alapvetően hagy téged beszélni. Te mondj ki mindent, ami a fejedben van.
2014. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem lesz ciki leírnom egy lapra? Úgy könnyebben menne. Nagyon remeg a hangom olyan helyzetekben és nem tudok egyenesen gondolkodni.
2014. szept. 2. 13:59
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki azért vannak,hogy segítsenek. Én ezt a lapos verziót saját tapasztalatból mondom.Mert én ezt tettem..mivel voltak olyan dolgok amikről ha beszélnem kell nem tudok mert gombóc van a torkomban és érzem ha beszélnék róla elbőgném magam..
2014. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És kb hány ülésre lesz szükség, hogy enyhüljön? Kevés pénzem van és senki nem támogat. 17/L vagyok, nemsokára 18. Dolgozni nem tudok igazándiból így szorongással.
2014. szept. 2. 14:22
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg mindenhol kell lennie államinak tehát nem kell fizetned ha nem magán pszichológushoz mész.Azt, hogy hány alkalommal és milyen gyakran kell menned azt így nem tudom megmondani lehet pár alkalom lehet pár hónap.Ez attól függ mennyire súlyos és milyen gyorsasággal javulsz.
2014. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Magánhoz megyek. Hosszú történet, csak így sikerült elintéznem. Érdemes erre költenem, van remény, hogy megjavulok?
2014. szept. 2. 14:34
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

a pszichiáter ingyenes a körzeti kórházban, menj el, ő majd türelmes lesz és mindent elmagyaráz.


jobb esetben.

azért nem árt tudni hogy a szorongásoldók függőséget okoznak és az ssrik rontanak a szervezet önjutalmazó redszerén.

2014. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Jó én nem firtatom milyen orvoshoz mész ez a te döntésed.Nem tudom milyenek az anyagi körülményeid és meddig tudod ezt finanszírozni mivel említetted,hogy a szüleid nem támogatnak. Érdemes rá költeni is ha úgy érzed a magánorvos jobb de foglalkozni mindenképp érdemes vele mert az egészségedről van szó. Ahogy testi úgy lelki beteg is lehet az ember és az esetek nagy százalékában mindkét oldalon gyógyíthatóak a betegségek.
2014. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem megyek pszichiáterhez. Egyik családi barátunkat elég durván tönkretették.
2014. szept. 2. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!