Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség. Szociális fóbiám...

Segítség. Szociális fóbiám van, néha pánikrohamaim. A pszichológusnál hogy szólaljak meg? Neki kell kérdeznie, vagy állandóan nekem kell beszélnem? Nagyon kellemetlen az a bizonyos helyzet?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 13:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Van gyűjtögetett pénzem, amit ugyan sajnálok, de muszáj.

Nem sajnálnám, ha segítene.. Egyébként nem sokáig elég, de megkell próbálnom.


Bármilyen pozitív dolgot elfogadok. Esetleg példát, ha valaki hallott gyógyulásról :)

2014. szept. 2. 15:06
 12/22 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg TB alapon, és ha 1 hónap múlva nem vagy elégedett a haladással, csak akkor válts.
2014. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ez most nem lehetséges.
2014. szept. 2. 16:23
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

ha nem akarsz pszichiáterhez menni a pszichológusnak se lesz sok értelme, mert ő valószínűleg egyből oda fog küldeni gyógyszerért.

egyik se fog veled komolyabban foglalkozni, még akkor sem ha fizetsz nekik.


viszont ha ezt választod akkor csak 2 megoldás marad


1.magad kell utánanézned a dolgoknak. tanulj a neurotranszmitterekről, hormonokról, függőségmentes gyógykészítményekről, relaxációról/önkontrollról. tudományos forrásokból, nem női magazinokból.


2.keress fel egy ingyenes természetgyógyászati/alternatív tábort.

ha értelmes orvost akarsz találni inkább a természetgyógyászok közt keress, főleg akinek van hagyományos orvosi végzettsége is.

2014. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. Pszichoterápiát alkalmazhat, nem muszáj gyógyszert szednem. Hanem ott hagyom és keresek másikat. Nem mérgezem magam. Azért fizetem, hogy vegye komolyan a munkáját.
2014. szept. 3. 15:08
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

naiv vagy, de legyen úgy

ha belemegy még akkor sincs sok esélyed a gyógyulásra, olyan 10%

2014. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Butaság.

Komoly elmebetegségeknél a gyógyulási arány 30% körül van.

Ez pedig még nem is annyira komoly.

2014. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Gratulalok Myzantro! Visszahuzni az embert jo erzes?:)

Ez nem elmebetegseg. Az elmebeteg nem tud arrol, hogy beteg. Ez lelki betegseg.

Egy lelki betegsegre minek gyogyszer? Nem fizikai problema. A lelkedet nem gyogyitja a gyogyszer. :)

2014. szept. 4. 16:18
 19/22 anonim ***** válasza:

"Az elmebeteg nem tud arrol, hogy beteg."

De - előfordulhat, hogy tudja. Nem minden elmebetegség jár intelligenciavesztéssel.


"Ez lelki betegseg.

Egy lelki betegsegre minek gyogyszer?"

Létezik olyan gyógyszer, ami adott körülmények között használhat... viszont én is azt mondom, hogy elsőre fölösleges rögtön gyógyszerhez nyúlni. Egy pszichológus tisztázni tudja a helyzetet, és sokat tud javítani rajta - mindenféle gyógyszer nélkül.

Nézd meg pl. őt, olvasd el az írásait:

[link]

2014. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elmebeteg, csak erzekenyebb. Gyogyszer eltunteti a fizikai tuneteket de a negativ gondolatokat nem.

Regen annyira erdekelt mas velemenye, hogy nem mertem hozzaszolni a bolti eladohoz. Most sikerul kernem amit szeretnek.

Sok trauma ert es bantas. A gyogyszer nem segit. A pszichologus az utolso remenyem.

2014. szept. 4. 19:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!