Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon pánikolok, mit csináljak?

Nagyon pánikolok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: 23 éves fiú vagyok, és egy átmeneti szállón élek. Nagyszülők neveltek akik már nem élnek sajnos, és voltam egy időt állami gondozásban is. Jelenleg közmunkaprogramban dolgozom (54 ezer Ft) plusz időnként tv műsorokba járok statisztálni havi két három napot, ami 3000/nap. A közmunkában már két éve dolgozom, szinte folyamatosan, mindig meghosszabbítanak, a főnökömmel jó a kapcsolat. A probléma az, hogy a szállón van egy szociális munkásom , aki mostanában nagyon elkezdte nekem mondani, hogy keressek "rendes" munkát, mert a közmunka nem jó, stb. Én megigértem neki, mert félek ellent mondani, illetve nem merem neki elmondani, hogy a közmunkában jól érzem magam, lehet hogy nem fizet sokat, de nekem ez jó, és azonkivül ez az én életem. Az a gond, hogy attól félek, hogy nehogy kitalálja, hogy nem vagyok együttműködő, és el ne küldjön a szállóról, mert más lakhatási lehetőségem nincs, és jól is érzem magam a szállón. Azonkivül nem hiszem, hogy bármi rossz lenne abban, hogy úgy másképp gondolom a dolgokat mint ő, nem is érzem magam még késznek egy rendes 8 órás állásra (pszichés problémákkal is küzdök, gyógyszereket is szedek) meg tényleg jól érzem magam így. Meg ugye mindig kell egy kis halasztást kérnem a lakbér befizetésén, amit mindig ki is szoktam a megadott időre fizetni, de az van a fejemben, nagyon pánikolok, hogy mi van ha ezért kidob, nem tudom elmondani legyek e őszinte, vagy csináljak úgy mint aki állást keres. Nagyon félek ettől. Nagyon megijedtem. Barátok is tanácsolták hogy ne hagyjam ott a közmunkát mert nem biztos, hogy megérné, pályakezdőként "rendes" munkahelyen se kapnék sokat, viszont ott már nem lenne az a biztonság, ami itt. Egyébként szemétszedéssel foglalkozok, ami nem szégyen, sőt, büszke vagyok rá hogy tehetek azért, hogy szebb legyen a környezet- de félek nagyon , hiszen nem akarom hogy másnak legyen a kezében ütőlap (ami jelen esetben a lakhatás) ha máshogy döntök mint amit ő javasol. Van aki még ennyit sem csinál, hanem megewlégszik a havi 22 ezer Ftos segéllyel. Nagyon félek, mert ahol laktam eddig szállón, volt ahol irányitani akartak a döntéseimben. Bármilyen tanácsot elfogadok erre, de nagyon félek mi lesz, pedig én nem akarom otthagyni a közmunkát, mert jó ott, csak félek a lakhatás elvesztése végett. Sok problémám volt már eddig, és már mindig előre félek. Nem akarok kiszolgáltatott helyzetbe kerülni
2014. szept. 4. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Miert lennel kiszolgaltatott ha alberletben laknal es nem kozmunkaban hanem mas cegnel dolgoznal?


Kepzeld el milyen lenne a jovod ha a legjobban alakulnak a dolgaid. Utana nezd meg hogy milyen lepeseken keresztul tudsz eljutni oda. Keresd mi az elso legkisebb lepes amit meg meg tudsz tenni a legjobb jovod fele. Ha ez megvan pihend ki magad es johet a kovetkezo legkisebb lepes, es igy tovabb.

2014. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem erre értettem a kiszolgáltatott helyzetet!!! Hanem arra hogy pl egy szociális munkással nem értek egyet, hátrányba kerüljek. Egyébként meg nem könnyű mai világba albérletbe menni még rendes fizetéssel sem sajnos.
2014. szept. 4. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!